Par austrumu robežpunktu rindām kravas automašīnu vadītāji var uzzināt jau iepriekš

LVcelji

Va/s “Latvijas valsts ceļi” interneta vietnē www.lvceli.lv, kas kopš novembra sākuma ir atjaunota, ikviens autovadītājs var uzzināt aktuālo informāciju par satiksmes lietā. Tur atradīsiet karti, kas raksturo tekošos braukšanas apstākļus uz galvenajiem valsts ceļiem un varēsiet iepazīties ar ceļu uzturēšanas īpatnības (uzturēšanas klasēm atbilstošajiem normatīviem) ar kādām jārēķinās ziemas apstākļos. Tāpat ir iespēja gūt priekšstatu par satiksmes intensitāti kādos ceļu posmos, bet kravas automobiļu šoferi var jau priekšlaikus uzzināt par rindu garumu konkrētos Austrumu robežpārejas punktos.

Tā piemēram, pirmdien, 26.novembrī tika ziņots, ka uz autoceļa A12 Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Krievijas robeža (Terehova)

pirms robežkontroles punkta “Terehova” ir apmēram 300 stāvošu kravas automašīnu rinda un paredzamais gaidīšanas ilgums ir apmēram 14 stundas.

  • uz autoceļa A13 Krievijas robeža (Grebņeva) – Rēzekne – Daugavpils – Lietuvas robeža (Medumi) pirms robežkontroles punkta “Grebņeva”  ir apmēram 70 stāvošu kravas automašīnu rinda un paredzamais gaidīšanas ilgums ir apmēram 7 stundas.
  • uz autoceļa P68 Daugavpils – Skrudaliena – Baltkrievijas robeža (Silene) pirms robežkontroles punkta “Silene” ir apmēram 20 stāvošu kravas automašīnu rinda un paredzamais gaidīšanas ilgums ir apmēram 5 stundas.

Aktuālāku informāciju par automašīnu rindām uz Latvijas – Krievijas robežas var iegūt piezvanot Valsts ieņēmumu dienestam pa informatīvo tālruni 1898. Maksa par zvanu tiek ieturēta no brīža, kad tiek piedāvāts izvēlēties sarunas valodu. Zvanot no stacionārā Lattelecom tālruņa – maksa tiek noteikta saskaņā ar Lattelecom tarifu, bet veicot zvanu no mobilā tālruņa – saskaņā ar attiecīgā operatora tarifiem. Uzzināt par transportlīdzekļu rindām uz Latvijas – Krievijas robežas var arī izmantojot mobilo tālruni! Ikreiz, kad vēlaties uzzināt, cik automašīnu gaida rindā pie Terehovas un Grebņevas muitas kontroles punktiem un aptuveno gaidīšanas ilgumu, no sava mobilā tālruņa sūtiet īsziņu uz numuru 157 ar pieprasījuma kodu – BORDER (maksa par īsziņu – Ls 0,15).

Satiksmes lietām ērti var sekot arī vietnē www.culugids.lv, kur papildus pieejama informācija par laika un ceļa apstākļiem kaimiņvalstīs. Tiesa, īpaši, braukšanas apstākļu informācija tiek atjaunota dažu stundu laikā, tādēļ, skatot datus vērts pievērst uzmanību pulskteņa laikam, kad ievietoti savigākie dati