Par mata tiesu no… – kravas auto avārija uz dzelzceļa viadukta pie Pļaviņām (+FOTO)

01-Avarija_Plavinas DZ viadukts_09.11.20103.

Pirmdien, 9.decembrī “AutoMedia.lv” bija lieciniece notikušai ļoti bīstamai kravas auto avārijai uz viadukta pār dzelzceļu pie Pļaviņām. “Volvo” vadītājs, šķiet, piedzīvoja vismaz otro dzimšanas dienu, jo laimīgā kārtā bija izvairījies no nokrišanas ar visu auto no viadukta, kas pār dzelzceļu paceļas aptuveni trīs vai pat četrstāvu mājas augstumā.

Kā pastāstīja negadījuma vietā dežurējošie ceļu policijas pārstāvji, avārija notikusi jau ap pulksten 7.00 no rīta, bet cietušā auto novākšana ievilkās līdz pēcpudienas krēslas stundām. Seku likvidēšanā bija iesaistīta vietējā VUGD posteņa glābēju vienība, speciāli izsauktais kravas mašīnu evakuators, kā arī nācās vēl pieaicināt talkā netālu esošā dolomīta pārstrādes uzņēmuma “Pļaviņu DM” smagsvara tehniku. Novākšanas darbu laikā bija traucēta un pat apturēta satiksme pa Pļaviņu apvedceļu

Negadījuma visu apstākļu noskaidrošana gan jau vēl turpinās, taču policijas vīri neslēpa subjektīvu personīgo viedokli, ka vadītājs visticamāk viaduktu šķersojis pārāk lielā ātrumā.

Profesionāliem šoferiem nevajadzētu būt jaunumam, ka mainīgos sala apstākļos brauktuves visātrāk un vispirms apledo tieši uz viaduktiem, tiltiem un virs lielām caurtekām.

Rezultātā tādās vietās strauji mainās riepu saķere ar segumu. Tieši uz viadukta arī bija sākusies fūres slīdēšana un sagriešanās “šķērē”. Kritienu no tilta zināmā mērā novērsa metāla barjera un viadukta margas, kas gan tika nopostītas pilnībā gandrīz puses viadukta garumā. Vadītājs savu versiju par notikušo izteikt “AutoMedia.lv” saprotamu iemeslu dēļ nevēlējās.

26-Avarija_Plavinas DZ viadukts_09.11.20103.

Jāpiebilst, ka šis viadukts uz Pļaviņu pilsētas apvedceļa pēdējā laikā vairākkārt “ierakstījies” negadījumu statistikā. Piemēram, pērn gandrīz tajā pašā vietā, tikai ceļa otrajā pusē, no uzbēruma nokūleņoja auto ar alus kravu. Arī toreiz vadītājs laimīgā kārta tika cauri vairāk ar izbīli, taču auto un puspiekabe gan bija cietusi visnotaļ pamtīgi, kā arī “norakstīt” nācās visu alus kravu. Starp citu, jau pērn šķiet uz viadukta tika ieviests vēl lielāks ātruma ierobežojums, kas tagad pamatīgi atšķiras no uz šosejām atļautā maksimālā ātruma, taču novērojumi liecina, ka šai vietā autovadītāji to ievēro ļoti reti… un arī policija necenšas šo vietu “pieskatīt”.