Pārskata autovadītāju soda punktu sistēmu un nosaka jaunus sodus

Apdzisana_satiksme

Otrdien, 14.janvārī Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas līdzšinējos autovadītāju pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumos. Tajos noteikta soda punktu piešķiršana par jauniem pārkāpumiem, kā arī ieviesta tā sauktā nedisciplinēto autovadītāju korekcijas grupa – nodarbības pie psihologa.

Izmaiņas esot ieviestas, lai uzlabotu satiksmes drošību un pilnveidotu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu, īpaši saistībā ar agresīviem braucējiem, kā arī, lai vienkāršotu punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību.

Noteikumos paredzēts jauns veids, lai uzlabotu agresīvo autovadītāju braukšanu – braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības šiem vadītājiem. Proti,

saņemot astoņus uzskaites punktus, autovadītāji saņems uzaicinājumu apmeklēt nodarbības pie sertificēta psihologa.

Ja nodarbības tiks apmeklētas, punktu skaits tiks samazināts par diviem punktiem, bet, ja tas netiks izdarīts – palielināts vēl par diviem punktiem.

Noteikumos iekļauta arī jauna norma, kas paredz iespēju brīvprātīgi apmeklēt ceļu satiksmes un drošas transportlīdzekļu vadīšanas kursus, tādējādi tiks dzēsti divi punkti. Šāda iespēja paredzēta vadītājiem, kuriem reģistrēti vismaz četri uzskaites punkti.

Vēl noteikumu grozījumos ir paredzēti punkti par pārkāpumiem, par kuriem līdz šim tie netika piešķirti.

Proti, par braukšanu ar transportlīdzekli, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām – viens punkts. Par transportlīdzekļa izmantošanu satiksmē, kuram nav veikta OCTA, tiks piešķirti divi punkti, līdzīgi kā par braukšanu bez valsts tehniskās apskates.

Pārkāpumu uzskaites sistēma Latvijā darbojas kopš 2004.gada un pēdējās izmaiņas noteikumos veiktas 2009.gadā. Šīs sistēmas mērķis ir nodalīt ļaunprātīgos un regulāros ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus no tiem, kas brauc saskaņā ar noteikumiem un tos pārkāpj salīdzinoši reti.