Pasaules rekords lēcienā atpakaļgaitā

Rob_derek_2

Vai jums liekas, ka braukšana atpakaļgaitā ir neinteresanta vai pat bīstama? Bet amerikāņu šovmenis un bijušais skeitbordists Robs Dirdeks to ir pārvērtis par traku izklaidi.

Un ne tikai par izklaidi. Nesen Robs ir nopelnījis kārtējo ierakstu Ginesa Rekordu grāmatā, no speciāli uzbūvētas rampas veicot rekordtālu lēcienu ar „Chevrolet Sonic” hečbeku (Eiropā tas pazīstams kā „Aveo”) atpakaļgaitā.

Dirdeka vadītais „Sonic” atpakaļgaitā aizlidoja 89 pēdas un 3,25 collas, t.i., 27,2 metrus.

Rob_derek_1

Šī ir jau otrā reize, kad populārais amerikāņu šovmenis veic rekordlidojumu ar „Chevrolet”. Pirmā bija 2011. gadā, kad viņš no rampas izpildīja iespaidīgu 360 grādu „kikflipu” – mašīna lidojumā apgriezās par 360 grādiem ap savu garenasi.

„Hečbeks „Sonic” ir lielisks šādiem vingrinājumiem,” spriež Dirdeks. „Es vienmēr esmu bijis „ševiju” cienītājs. Un, kad mēs izlēmām, ka MTV šovā „Fantasy Factory” uzstādīsim Ginesa pasaules rekordu, bez lielas svārstīšanās atkal izlēmām izmantot „Sonic”.”

Lai šis lēciens atpakaļgaitā tiktu klasificēts kā pasaules rekords, Dirdekam bija ar auto jātrāpa precīzi uz piezemēšanās rampas, pēc nobrauciena jāaptur automašīna un visbeidzot vēl savā gaitā jāaizbrauc no notikumu skatuves.

Birkas: