Pasludinās Latvijas drošāko uzņēmumu autoparku TOP10

Drosakais uznemumu autoparks 2012 logo

Ceturtdien, 24.janvārī Rīgā tik nosaukti pirmā nacionālā konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” uzvarētāji un šai ziņā labāko uzņēmumu vadošais desmitnieks. „AutoMedia.lv” oktobrī jau vēstīja, ka apdrošināšanas sabiedrība „Balta” kopīgi ar sadarbības partneriem pirmo reizi rīko konkursu “Drošākai uzņēmuma autoparks 2012”.

Konkursa mērķis bija noskaidrot Latvijas uzņēmumus, kur vissekmīgāk tiek veikta uzņēmumu autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar uzņēmuma autoparka pārvaldīšanu, kā arī sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā pārvaldīšanā.

Latvijā liels skaits ceļu satiksmes negadījumu notiek, uzņēmumu darbiniekiem vadot darba auto.  Nereti kompānijas, pieņemot darbā jaunus darbiniekus, nepievērš pietiekamu uzmanību viņu auto vadīšanas prasmju novērtēšanai,

neveic padoto periodisku pārbaudi un apmācību. Uzņēmumu autoparku vadība reti seko līdzi ceļu satiksmes negadījumiem, to cēloņiem un zaudējumiem.

Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība „Balta” ar sadarbības partneriem – Latvijas Darba devēju konfederāciju un “Drošas Braukšanas Skolu” – 2012.gada rudenī nolēma izveidot Latvijā pirmo uzņēmumu autoparku gada balvu, kuras mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt savus autoparkus un uzlabot ceļu satiksmes un darba drošību.

Pirms uzvarētāju godināšanas visu gada balvas dalībnieku pārstāvji, mediji un īpašie viesi tiks iepazīstināti ar noderīgu informāciju autoparku pilnveidošanai un drošākai pārvaldīšanai. Semināra dalībniekiem būs iespēja gūt padomus efektīvākai autoparku vadībai un uzzināt citu uzņēmumu pieredzi autoparku vadībā.

Semināra dalībniekiem par iespējamajiem riskiem autoparku pārvaldībā stāstīs un konkursa dalībnieku izvērtēšanas atziņās dalīsies apdrošināšanas sabiedrības „Balta” risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Gatis Kaģis. Savukārt par iespējām optimizēt autoparkus, kā arī par alternatīvajām degvielām stāstīs „Sixt” vadītājs Arnis Jaunzems un elektroautomobiļu pionieris Andris Dambis. Par galvenajiem kritērijiem satiksmes drošības vadībā uzņēmumos runās Austrijas uzņēmuma „Factum” dibinātāja un vadītāja Kristīne Haloupka-Rissere, kura ir viena no vadošajām satiksmes drošības ekspertēm Eiropā.