Pauls Timrots iniciatīvu „Fotoradari 15+” nogādā Saeimā

Radars Lokomotoves, Riga_05.12.2012 003

Izkatīšanai Saeimā šodien, 20.februārī iesniegta LTV raidījuma “Zebra” vadītāja Paula Timrota aizsāktā iniciatīva “Fotoradari 15+”, ko interneta vietnē Manabalss.lv atbalstījuši gandrīz 12 000 Latvijas iedzīvotāju un kas paredz ar fotoradariem fiksēt tikai tos ātruma pārkāpumus, kas par vairāk kā 15 km/h pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu.

Ieceres autori piedāvā noteikt, ka ātruma pārkāpumus līdz 15 kilometriem stundā turpmāk kontrolētu tikai ceļu policisti, kuri, izvērtējot katru konkrēto gadījumu – pārkāpuma bīstamību atkarībā no tā izdarīšanas vietas, personas sodāmību un citus atbildību mīkstinošos vai pastiprinošos apstākļu, var pieņemt objektīvu un pamatotu lēmumu.

Tā kā normatīvo aktu projektu likuma kārtībā atbalstījuši vairāk kā 10 000 pilsoņu, tagad Saeimai būs jālemj par ieniegto priekšlikumu izskatīšanu.

Izvērtējot normatīvo regulējumu, juridiskā biroja “Ieva Broka & partners” juristi kolektīvajā iesniegumā rosina grozīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantu “Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana”. To ieteikts papildināt ar normu, kas precizē naudas soda piemērošanas gadījumus, kad atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu par vairāk kā 15 kilometriem stunda fiksē fotoradars.

„Šis ir īstais brīdis salikt lietas pa plauktiņiem – “Vitronic” fotoradari uz ceļiem vairs nenerro autovadītājus, savukārt līdz jaunai kārtībai vēl laiks”. “Tāpēc šis brīdis jāizmanto, lai uzzīmētu spēles laukumu un izdomātu visiem saprotamus noteikumus – kas konveijeriem jeb fotoradariem, kas – cilvēku darbam,” tā Timrots.

Timrots arī uzsver, ka raidījums “Zebra” nekādā veidā neatbalsta ātruma pārsniegšanu uz ceļiem, bet aicina “sistēmu padarīt cilvēciskāku, visiem saprotamu un pats galvenais, lai tā uzlabotu satiksmes drošību”.

Piebildīsim, ka „AutoMedia.lv” nesen veiktajā portāla lasītāju aptaujā par šo pašu tēmu vairums respondentu – 44% –  uzskatīja, ka nesodāmajam limitam jābūt +10 km/h. Savukārt 34% bija vienprātīgi ar „Fotoradari 15+” atbalstītājiem.