Piecu auto avārijā uz Daugavpils šosejas pie Saulkalnes iztiek bez upuriem (+Foto)

06-Avarija_Saulkalne 25.09.2013 011

Trešdien, 25.septembrī ap pulksten 19-tiem šosejas Rīga-Daugavpils posmā starp Saulkalni un Rīgas apvedceļa uzbrauktuvi portāls „AutoMedia.lv” kļuva par liecinieku nupat notikušam ceļu satiksmes negadījumam , kurā bija iesaistīti pieci vieglie auto.

Labā ziņa ir tāda, ka, neskatoties uz iesaistīto auto prāvo skaitu un šosejas kustībai atbilstošiem  ātrumiem, ne bojā gājušo, ne pat nopietnāk cietušo negadījumā nebija.

Viens no apstākļiem, kas sekmēja avārijas izraisīšanu bija žilbinošie rietošās rudens saules slīpie stari.

„Saule mani apžilbināja un sapratu, ka nespēju iepriekš uzņemtajā ātrumā braukt otrajā joslā. Centos pārkārtoties uz malējo kreiso joslu un tad notika sadursme,”  „AutoMedia.lv” sacīja CSNg iesaistīto „BMW” vadījusī sieviete.

Tiesa, saules žilbinājums gan jau nav bijis vienīgais iemesls. Kā liecināja „Chrysler Sebring” vadītājs, kurš braucis pirmajā joslā, aiz viņa braucošie „Saab 9-3” un „Subaru Forester” pārvietojušies ar jūtami lielāku ātrumu nekā apkārtējā transporta plūsma. Rezultātā “Subaru” un “Saab” ceļu nesadalīja un kāds no tiem vēl viegli aizķēra “Chrysler”. Vai notikumu virtenes beigās notikušo iespaidoja arī priekšā notikusī sadursme un visu negadījuma kopējo ainu noskaidros policija.

Atliek tikai piebilst, ka avārija notika vietā, kas, braucot Rīgas virzienā, seko Saulkalnes viaduktam, kuru pārbraucot ir 70 km/m ātruma ierobežojums. Pēc tā autovadītāji vienmēr kurš straujāk, kurš lēnīgāk kāpina ātrumu.