Pirmssvētku dienās dzērāji pie stūres pieķerti vairāk

5-Avarija_23.08.2013 018

Statistika liecina, ka pirmssvētku dienās reibumā pie stūres sēdušies vairāk vadītāju nekā vidēji citkārt. Divi negadījumi 22.jūnijā beigušies traģiski, tomēr šajos negadījumos pie vainas bijusi neapdomība un braukšana ar ceļu satiksmei nederīgām riepām, nevis alkohols, ziņo Valsts policija (VP).

Trīs pirmssvētku dienu laikā VP darbinieki ir pārbaudījuši vairāk nekā 43 tūkstošu autovadītāju, no tiem

alkohola reibumā bijuši 74 vadītāji, bet narkotisko vielu reibumā divi autovadītāji.

Likumsargi turpinās pastiprināti strādāt uz ceļiem gan svētkos, gan pēcsvētku dienā.

Viens no traģiskajiem negadījumiem noticis pie Saldus, kur uz autoceļa Rīga – Liepāja automašīnas BMW vadītāja iebrauca pretējā braukšanas joslā un izraisīja sadursmi ar pretī braucošo Dacia Logan. Negadījumā BMW vadītāja gāja bojā, bet BMW pasažieri un Dacia vadītāja ar traumām nogādāti slimnīcā. Notikuma vietā atklājās, ka BMW vadītājas auto riepas ceļu satiksmē praktiski nebija lietojamas. Šobrīd kā galvenā negadījuma iemesla versija ir braukšana ar nederīgām riepām, aizdomas par alkohola reibumu nav, taču tas vēl tiks precizēts ekspertīzēs.

Saldus avārijā iesaistītā BMW riepa

Saldus avārijā iesaistītā BMW riepa

Otrā traģiskajā negadījumā Kārsavas novadā uz autoceļa Kārsava – Ludza notikusi sadursme starp VW Golf, kas veicis pagriezienu un motociklu Yamaha, kas ietriecies VW Golf sānā. Arī šajā negadījumā bojā gājusi jauna sieviete – 1996.gadā dzimusi motocikla pasažiere. Arī šajā negadījumā aizdomu par alkohola reibumu nav, tomēr tas vēl tiks precizēts izmeklēšanas laikā.

Nepatīkama statistika ir arī dzērājšoferu jomā – reibumā pie stūres sēdušies 32 vadītāji, no tiem 31 alkohola reibumā, bet viens narkotisko vielu reibumā. Īpaši izcēlies kāds 23 gadus vecs jaunietis Liepājā, kuram pēc pirmā mērījuma konstatētas vairāk nekā 5,5 promiles jeb maksimālais alkohola daudzums, ko policijas alkometri spēj fiksēt. No nākamās pārbaudes jaunietis attiecās, taču tas nemainīs soda apmēru.

Jāpiebilst, ka konstatēti arī 25 vadītāji, kam bijis pieļaujamais alkohola daudzums izelpā jeb mazāk nekā 0,5 promiles. Lai arī šie autovadītāji nav pārkāpuši likumu, ir skaidra viņu attieksme pret auto vadīšanu reibumā, jo auto izvēlējušies vadīt riskējot un paļaujoties uz veiksmi.