Pļaviņas applūst, transporta kustība caur pilsētu faktiski pilnībā slēgta (papildināts)

Pludi Plavinas_19.04.2013 084

Autobraucējiem, kuri dodas Daugavpils, Madonas vai Rēzeknes virzienā, ieteicams Pļaviņu pilsētu apbraukt pa apvedceļu, nevis braukt caur Pļaviņām. Drošības dienesti jau daļēji slēguši kustību pa galveno, Daugavas ielu, lēnām applūst arī blakusielas… Ap pulksten 11.00 ūdens līmenis jūtami cēlās satiksme caur pilsētu faktiski ir slēgta.

Jaunbūvētais, vēl īsti nepabeigtais aizsargdambis nepalīdz. Šāgada plūdi nepārprotami parāda, ka nekādi dambji, kam tiek izmantoti Eiropas struktūrfondu līdzekļi un valsts līdzfinansējums, nav risinājums.

Lai ar transporta pārblīvējumu neapgrūtinātu jau tā grūto situāciju Pļaviņās, „AutoMedia.lv” iesaka nebraukt caur pilsētu. Pēc pēdējām ziņām stāvoklis Pļaviņās šobrīd, pulksten 10.55 ir daudz ļaunāks nekā pievienotajās fotogrāfijās

Ja ūdens Pļaviņās vēl celsies, izbraucamas nebūs arī centrālajai ielasi paralēlās mazās ieliņas, kam turklāt ir ļoti slikts bezasfalta segums, un satiksme caur Pļaviņām būs pilnīgi paralizēta.

Jau kopš Padomju laikiem tiek viens runāts, ka Pļaviņās plūdu problēmas risinājums varētu būt Daugavas gultnes tīrīšana un upes līkuma taisnošana lejpus Pļaviņām, kur parasti izveidojas ledus aizsprostojums. Darīts šai virzienā nekas netika agrāk un netiek joprojām, bet dambjiem tērētie līdzekļi izrādās izmesti „kaķim zem astes”, jo nespēj pasargāt ne Pļaviņu iedzīvotāju privātīpašumus, ne valsts un pašvaldību iestāžu mantu.