Policija: Drošības jostu lietošanu joprojām ignorē visai daudzi autovadītāji, kā arī pasažieri

5-Avarija_23.08.2013 018

Valsts policijas ikdienas saīsinātajā statistikā par ceļu satiksmē reģistrētajiem gadījumiem, ko ikdienu saņem arī mediji, parādās tikai nozīmīgākie pārkāpumi – braukšana reibumā, reģistrētās avārijas un atļautā braukšanas ātruma fiksētā pārsniegšana. Taču kā izrādās, arī ar drošības jostu lietošanu brauciena laikā autovadītāji (un arī pasažieri) joprojām grēko visai bieži.

Aizvadītajā nedēļā (07.-13.09.) visas Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) dalībvalstis, tostarp Latvija, veica pastiprinātu autovadītāju kontroli, lai uzraudzītu vai šoferi un viņu pasažieri lieto drošības jostas.

Nedēļas laikā par drošības jostu nelietošanu sastādīti 919 protokoli!

Valsts policija norāda, ka policijas patruļdienests šī pārkāpuma fiksēšanai pievērš uzmanību arī ikdienā, nevis tikai īpašās nedēļās. Piemēram, pirmajā septembra nedēļa, kad sākās jaunais mācību gads, likumsargi par šādu pārkāpumu esot sastādījuši 506 protokolus, bet nedēļā no 24. – 30.augustam tikuši sastādīti 536 protokoli.

Šogad kopumā policisti konstatējuši jau vairāk nekā 21 tūkstoti gadījumu, kad autovadītāji vai viņu pasažieri riskējuši un braukuši nepiesprādzējušies. Tas nozīmē, ka ik dienu vidēji tiek pieķerti 75 cilvēki, kuri, braucot automašīnā, nav lietojuši drošības jostas.

“AutoMedia.lv” piebilde: Izplatītākais ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, kam, kā liecina mūsu novērojumi, policisti pievērš vislielāko uzmanību, tomēr ir atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana. Ik dienu patrulētājiem izdodas pieķert šādi grēkojot vidēji 150-250 vadītājus, bet atsevišķās dienās ātruma pārkāpēju skaits pietuvojas pat trim simtiem.