Reida laikā konstatēti kravas transportlīdzekļu pārkāpumi

Kravas auto kontrole_1

2. jūlijā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas darbinieki sadarbībā ar Ceļu Satiksmes Drošības direkcijas darbiniekiem pie Ikšķiles veica reidu kravas transportlīdzekļu pārbaudei.

Reida laikā Valsts policijas darbinieki pārbaudīja 11 smagās automašīnas, kā rezultātā tika noformēti 14 Administratīvo pārkāpumu protokoli. Astoņi no tiem tika noformēti par darba un atpūtas laika noteikumu pārkāpumiem,

divi par atļautās masas vai ass slodzes pārsniegšanu un četri par neatbilstošu tahogrāfu izmantošanu.

Kravas auto kontrole_2

Savukārt CSDD tehniskā kontrole pārbaudīja 21 transporta vienību. No tām būtiski aizrādījumi tika izteikti trīs transportlīdzekļu vadītājiem. Divi automobiļi saņēma t.s. 2.vērtējumu, bet vienam piešķirts 3.vērtējums, proti, konstatēti bīstami bojājumi, kas apdraud apkārtējo vidi, cilvēku veselību, dzīvību vai satiksmes drošību. Šādā gadījumā transportlīdzeklim tiek noņemtas valsts reģistrācijas numura zīmes.  Savukārt par 2.vērtējumu tiek anulēta atļauja piedalīties ceļu satiksmē – šiem transportlīdzekļiem konstatēti trūkumi vai bojājumi, kas ietekmē apkārtējo vidi vai var ietekmēt satiksmes drošību, līdz ar to tiek noņemta tehniskās apskates uzlīme.

Jau desmito gadu CSDD veic regulāru kravas transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem.

Šādus kopīgus reidus Valsts policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija veiks arī turpmāk.