Rietumeiropā bērnus kaitina, ka vecāki automašīnā ‘šķībi’ dzied, urbina degunu un lamājas

nepatik-ka-dzied

Pēc „Ford Motor Company” pasūtījuma, lai saprastu, kas bērniem patīk un nepatīk, braucot kopā ar pieaugušajiem automobilī, uzņēmums „Opinion Matters” šā gada jūlijā Francijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē veicis aptauju starp 7 līdz 12 gadus veciem bērniem. Daži atklājumi, jāatzīst, ir visai interesanti.

Bieži vien bērni tiek vainoti, ka viņi traucē pieaugušajiem vadīt automašīnu. Taču minētajā  pētījumā ir aplūkota medaļas otra puse un, izrādās, ka arī vecāki brauciena laikā var būt gana kaitinoši.

„Ford” veiktajā aptaujā atklāts, ka bērniem kaitinošākais vecāku ieradums ģimenes pārbraucienu laikā šķiet dziedāšana. Tāpat bērni sūdzas, ka viņu mammas un tēti bļauj uz citiem transportlīdzekļu vadītājiem, rupji lamājas un urbina degunus.

Visticamāk, ka šāda aptauja Latvijā arī atklātu visai līdzīgu ainu.

Apvienotajā Karalistē 39% aptaujāto bērnu par kaitinošāko vecāku ieradumu ir atzinuši dziedāšanu. Turpretim vienīgā valsts, kurā dziedāšana nav uzskatīta par kaitinošāko ieradumu, ir Francija. Taču tur divreiz vairāk bērnu sūdzas par vecākiem, kuri bļauj uz citiem transportlīdzekļu vadītājiem.

Kopumā 61% bērnu aptaujā atklāja, ka viņu vecāki automašīnā dusmojas vai lieto „sliktus vārdus“, un visvairāk šādu vecāku ir Francijā (74%). Negaidīti, bet temperamentīgie itālieši izrādās krietni savaldīgāki – Italijā pacietību ātri zaudē mazāk nekā puse vecāku (39%). Deguna urbināšanu kā sliktāko vecāku ieradumu visbiežāk minējuši bērni Apvienotajā Karalistē, Itālijā un Vācijā.

nepatika-ka-lamajas

„Mūsu automobiļos ir daudz atjautīgu tehnoloģiju un funkciju, bet diemžēl nekā tāda, kas varētu palīdzēt vecākiem ar šķībām balsīm,” aptaujas rezultātus ar humoru komentē „Ford of Europe” Mārketinga, pārdošanas un klientu apkalpošanas nodaļas viceprezidents Rolants de Vārds.

Kad runa ir par bērnu nomierināšanu, 26% aptaujāto apgalvo, ka mammas un tēti dod viņiem viedtālruņus, ar kuriem spēlēties, savukārt 20% var skatīties televīzijas raidījumus un filmas. Vecāki Apvienotajā Karalistē tāpat visbiežāk piedāvā kādu uzkodu (29%). Šķiet, ka paklausīgākie bērni ir Vācijā, jo 38% mazo vāciešu apgalvo, ka viņu vecākiem nekas nav jādara, lai viņus nomierinātu.

Kad bērniem mašīnā kļūst garlaicīgi, viņu visbiežāk uzdotais jautājums (63%) ir: „Vai mēs jau esam atbraukuši?” Lai kaut kā sevi izklaidētu Apvienotajā Karalistē un Itālijā bērni visbiežāk lūdz mammai un tētim uzlikt automašīnā mūziku.

berniem-nepatik

Minētajās valstīs aptaujas ietvaros tika aptaujāti 2002 bērni .