Rīgas dome paplašina iespējas īpašos apstākļos izmantot sabiedrisko transportu bez maksas

Nissan Juke_2.12.2010 076

Turpmāk “īpašos apstākļos”, piemēram, masu pasākumos, plūdos, stiprā putenī un citos nelabvēlīgos laika apstākļos vai avārijas situācijā Rīgas pilsētas izpilddirektors varēs dot rīkojumu īslaicīgi veikt izmaiņas kārtībā, kādā pasažieri var izmantot pilsētas sabiedrisko transportu, tostarp izpilddirektoram būs tiesības noteikt, ka sabiedrisko transportu iedzīvotāji var izmantot bez maksas, tā otrdienas, 18. decembra vakarā Rīgas domes ārkārtas sēdē lēmuši domes deputāti.

Otrdienas, 18.decembra vakarā nolemts veikt grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos un līgumā ar pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, paredzot, ka

“īpašos apstākļos” Rīgas pilsētas izpilddirektors varēs noteikt izmaiņas sabiedriskā transporta izmantošanas kārtībā, tostarp īslaicīgi atcelt braukšanas maksu.

neskatoties uz opozīcijas zināmiem iebildumiem, Domes ārkārtas sēdē gan koalīcijas, gan opozīcijas deputātu vairākums nobalsoja “par” grozījumiem saistošajos noteikumos un līgumā ar “Rīgas satiksmi”. No 34 deputātiem, kas piedalījās ārkārtas sēdē, tikai divi balsojumā atturējās, bet pārējie lēmumu atbalstīja.