Rīko satiksmes drošības nedēļu (ar “AutoMedia.lv” piebildi)

DBS_64

Rudens tumšajā un slapjajā laikā ceļu satiksmes negadījumu un cietušo skaitam ir tendence palielināties. Tādēļ „Drošas Braukšanas Skola” kopīgi ar Valsts policiju no 22. līdz 27.oktobrim „Statoil” degvielas uzpildes stacijās pievērsīs autovadītāju uzmanību tēmām, kas saistītas ar ieradumiem pie stūres un atbilstoša braukšanas ātruma izvēli.

Akcijas mērķis ir atgādināt autovadītājiem, cik bīstami var izrādīties dažādi ieradumi, ko autovadītāji mēdz atļauties pie stūres, kā arī kārtējo reizi

atgādināt par droša braukšanas ātruma izvēles nozīmi.

Dažās „Statoil” stacijās „Drošas Braukšanas Skolas” eksperti aicinās autovadītājus pārbaudīt savas spējas īpašā veiklas braukšanas uzdevumā, kas uzskatāmi demonstrēs blakusieradumu būtisko ietekmi uz auto vadīšanu.

Akcijas ietvaros autovadītāji un to pasažieri frontālas sadursmes imitatorā varēs izjust, kādu slodzi nākas saņemt, iekļūstot pat ļoti nelielā ceļu satiksmes negadījumā un pārliecināties par drošības jostu nozīmi. Vienlaikus autovadītāji tiks aicināti piedalīties aptaujā par ceļu satiksmei būtiskiem jautājumiem. Policija ikvienu akcijas dalībnieku aicinās īpaši domāt par savu un citu cilvēku drošību uz ceļa diennakts tumšajā laikā un akcentēs gaismu atstarojošu elementu izmantošanas nozīmi ikvienam satiksmes dalībniekam.

Satiksmes drošības nedēļas grafiks

22. oktobris 11:00 – 15:00 Statoil DUS “Duntes” – Duntes iela 15, Rīga

23. oktobris 17:00 – 20:00 Statoil DUS “Krasta” – Krasta iela 101, Rīga

24. oktobris 11:30 – 14:00 Statoil DUS “Vienības gatve” – Vienības gatve 105, Rīga

25. oktobris 17:00 – 20:00 Statoil DUS “Mīlgrāvis” – Mīlgrāvja iela 10, Rīga

26. oktobris 11:00 – 15:00 Statoil DUS “Limbaži” – Cēsu iela 32, Limbaži

27. oktobris 12:00 – 16:00 Statoil DUS “Kandava” – Autoceļu A10 un P130 krustojums

„AutoMedia.lv” piebilde: žēl, ka satiksmes drošības nedēļas rīkotāji (te galvenokārt domājam Valts policiju)  aprobežojas ar pasākumiem galvenokārt Rīgā. Mūsuprāt, šāda akcija būtu jāaizvada teju katrā bijušo rajonu centrā, jo smagi satiksmes negadījumi notiek visā Latvijas teritorijā.