Riteņbraušanas zvaigzne Marks Kavendišs par mūsu ceļiem: „Es nevarēju atrast gludu segumu”

Mark Cavendish

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijā notikušajā „Vienības velobraucienā” piedalījās arī viena no visu laiku pasaulē slavenākajām riteņbraušanas zvaigznēm – brits Marks Kavendišs, kurš īpaši izceļas ar savām sprintera spējām. Riteņošana Siguldas apkaimes ceļos Kavendišam radījusi ne to labāko priekšstatu par mūsu ceļiem.

Autoceļu stāvoklis un to, maigi izsakoties, ne tā spožākā kvalitāte Latvijas sabiedrībā ir ļoti bieži apspriesta tēma. Tautai ir savs viedoklis – lielākoties visiem šķiet, ka mūsu ceļi ir slikti. Savukārt nozares funkcionāri un nereti arī valdības pārstāvji cenšas atspēkoties, ka nemaz jau tik traki nav.

Atskaites punkts gan jau lielākoties ir tuvējās kaimiņzemes Lietuva un Igaunija. Mūsuprāt, visnotaļ objektīvs atskaites punkts, jo gan valstu ekonomikas kopumā ir līdzīgas, gan ģeogrāfiskais novietojums un attiecīgi krasi sezonālie laika apstākļi, kas būtiski ietekmē ceļu uzturēšanu, ir faktiski vienādi.

Pa retam medijos izskan arī neglaimojoši ārvalstnieku spriedumi, uz kuriem allaž iebildes ir mūsu funkcionāriem. Velobraukšanas tēmai veltītā intervijā sporta žurnālistam Armandam Tripānam, starp jūsmošanu par Latvijas dabu un BMX čempionām Mārim Štrombergam veltītu atzinību Kavendišs piemin arī mūsu ceļu slikto stāvokli. Ikviens, kurš brauc ne tikai ar auto, bet vismaz reizumis arī ar velosipēdu, motorolleru vai motociklu gan jau piekritīs, ka tā sliktā stāvoklī esošu ceļu izjūt vēl asāk.

„Bija visai skarbi. Es nevarēju atrast gludu segumu.

Tas bija nedaudz šokējoši, jo biju domājis, ka būs labāk. Bija visai slikti,” skarbus vārdus mūsu ceļiem intervijā veltījis Marks Kavendišs.

(Noskatieties visu interviju pievienotajā video)