Roterdamas taksometru parkā sāk strādāt ķīnieši

Rotterdam-BYD-e6-Taxi

Viena no lielākajām Nīderlandes taksometru pārvadājumu firmām „Rotterdam Taxi Centre” (RTC) decembra vidū palaida ielās pirmos nesen iegādātos „BYD e6” elektromobiļus.

Šobrīd darbu sākuši divi ķīniešu elektromobili, bet nākamā gada laikā „RTC” autoparks tiks papildināts vēl ar 25 eksemplāriem. Kā liecina kompānijas izplatītā informācija, „RTC” izvēlējušies „BYD” eketromobiļus, pamatojoties uz veiksmīgiem izmēģinājumu rezultātiem, kas apliecināja, ka šis modelis lieliski der darbam par taksometru. Tas ir videi draudzīgs, turklāt nodrošina augstu komforta līmeni pasažieriem.

„BYD e6” uz sāncenšu fona izceļas ar ievērojami ietilpīgāku akumulatoru bateriju –

tā ļauj veikt līdz 300 km distanci –, turklāt automobiļa aprīkojumā ir ātrās uzlādes sistēma, kas ļauj speciālā uzlādes punktā atjaunot 80% enerģijas rezervi 15 minūšu laikā. Lai pilnībā uzlādētu bateriju, nepieciešamas 40 minūtes. Savukārt no sadzīves elektrotīkla enerģijas rezervi var atjaunot sešu stundu laikā.

„Elektrisko taksometru ieviešana ir nozīmīgs pagrieziens Roterdamas sabiedriskā transporta sistēmā,” uzsver pilsētas mēra vietniece Aleksandra van Hufelena. „To aktīva izmantošana lielpilsētas vidē ļaus saglabāt tīrāku gaisu. Mēs ceram, ka „RTC” piemēram drīz būs arī citi sekotāji.”

Byd_e6_hong-kong-taxis

Starp citu, ķīniešu kompānijas „BYD” Eiropas birojs atrodas tieši Roterdamā, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka pirmie nozīmīgākie darījumi tiek noslēgti tieši sājā pilsētā.

„BYD Europe BV” ģenerāldirektors Isbrands Ho teic: „Mēs esam pārliecināti, ka „BYD e6” izmantošana aktīviem taksometru pārvadājumiem pierādīs mūsu elektromobiļu funkcionalitāti un ekonomisko izdevīgumu. Kopš tie sākuši strādāt Ķīnas pilsētu Šeņčžeņas un Honkongas taksometru parkos, mūsu elektromobili kopumā veikuši jau vairāk nekā 100 miljonus kilometru un nav atklājuši nekādus būtiskus trūkumus.”