Saeima 2.lasījumā atbalsta soda atcelšanu par ātruma pārsniegšanu līdz 10 km/h

Policijas ekipaza S80 FV3935_22.10.2012 10.46 02

Saeimas deputāti likumprojekta grozījumu izskatīšanas gaitā atbalstījuši soda atcelšanu par ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā (km/h), ja tā veikta ar konkrēta veida transportlīdzekļiem. Likuma normas galīga stāšanās spēkā gan vēl būs atkarīga no balsojum trešajā lasījumā.

Saeimas neatkarīgais deputāts Klāvs Olšteins gan prognozē, ka, skatot izmaiņas trešajā lasījumā, tomēr tiks paredzēts sods – brīdinājuma izteikšana.Otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā attiecas uz motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, automobiļiem, kas velk piekabi, autobusiem un traktoriem.

Šodien Saeimā skatot savstarpēji saistītos Olšteina priekšlikumus, deputāti atbalstīja trīs no četriem. Neatbalstītais grozījumu priekšlikums paredzēja noteikt, ka «par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 10 km/h transportlīdzekļa vadītājam izsaka brīdinājumu».

Iespējams, ka šāds balsojums saistīts ar to, ka tas bija likumprojekta grozījumu pirmais priekšlikums un atbildīgā komisija to nebija atbalstījusi.

Atbalstītie grozījumi paredz pašlaik spēkā esošos sodu apjomus attiecināt tikai uz pārkāpējiem, kuri atļauto braukšanas ātrumu pārsniegs no 11 līdz 20 km/h.

Pašlaik spēkā esošās normas nosaka, ka «par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 km/h ar motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam piecu latu apmērā». Savukārt «par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 km/h ar automobiļiem, kas velk piekabi, kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 tonnas, autobusiem un traktoriem, – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam desmit latu apmērā».

Izmaiņas gan vēl tiks skatītas trešajā lasījumā, un Olšteins prognozē, ka, skatot izmaiņas trešajā lasījumā, par ātruma pārsniegšanu līdz 10 km/h tiks paredzēts sods – brīdinājuma izteikšana.