Salaspilī plosījies plencis – antirekordists

Avarija_Salaspils_vainiga vaditaja auto_policijas vai BTA foto

Novembra sākumā kāds 41 gadu vecs autovadītājs, krietnā alkohola reibumā vadot savu auto, Salaspilī, dzīvojamo namu pagalmā, pamanījies vairāk vai mazāk sadauzīt kopumā septiņas automašīnas.

Protams, ka materiāli cietušās personas vērsušās pēc atlīdzības pie žvingulī bijušā stūresvaroņa OCTA apdrošinātāja – „BTA Insurance Company” SE (BTA).

Šobrīd BTA no pieciem bojāto transportlīdzekļu īpašniekiem saņēmusi apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par kopējo summu 2436 latu apmērā.

Piedzērušais „Chrysler Stratus” vadītājs, būdams 2,6 promiļu alkohola reibumā, radījis bojājumus ne tikai septiņām automašīnām, bet arī bojājis dzīvojamās mājas sienu. Arī mājai radīto zaudējumu segšanu paredz OCTA noteikumi. Visbūtiskākie bojājumi tika nodarīti pagalmā novietotajām automašīnām „Mercedes Benz A180”, „Volkswagen Passat Variant” un „Volkswagen LT28”. Antivaroņa vizināšanās pa pagalmu beigusies ar ietriekšanos kokā. Pēc tam vainīgo autovadītāju aizturēja Valsts policijas darbinieki, bet viņa „Stratusbija tik pamatīgi bojāts, ka vairs nebija remontējams.

„Līdz šim mūsu praksē nav bijis reģistrēts šāds negadījums OCTA lietu ietvaros, kad autovadītājs, būdams alkohola reibumā, dzīvojamo māju pagalmā rada bojājumus septiņām automašīnām. Biežāk negadījumi, kuros iesaistīti vairāki transportlīdzekļi, notiek sastrēguma stundās, kad, nespējot savlaicīgi nobremzēt, notiek sadursme ar priekšā braucošo transportlīdzekli, kas savukārt inerces rezultātā tālāk var izraisīt sadursmi ar vēl kādu priekšā braucošu vai sastrēgumā stāvošu transportlīdzekli. Piemēram, oktobrī ir reģistrēts ceļu satiksmes negadījums, kurā kāds transportlīdzekļa vadītājs sastrēgumu stundā, savlaicīgi nenobremzējot, izraisīja sadursmi ar priekšā stāvošu automašīnu, kas savukārt inerces rezultātā izraisīja sadursmi ar citām sastrēgumā stāvošajām automašīnām. Rezultātā tika bojātas piecas automašīnas, kā arī cieta kāds transportlīdzekļa pasažieris. Kopējā šī negadījuma rezultātā radīto zaudējumu summa varētu sastādīt vairāk nekā 10 tūkstošus latu,” stāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece.

BTA vērš uzmanību, ka vairāku transportlīdzekļu vienlaicīga sadursme ķēdes reakcijas rezultātā raksturīga arī miglas apstākļos, kas tipiski novembrim un decembrim.