Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece: fotoradari uz ceļiem jāatgriež bez privātuzņēmēju līdzdalības

Stacionarais radars Salaspils_15.10.2012 03

Turpmāk Latvijā fotoradaru ieviešanu vairs nevajadzētu uzticēt privātuzņēmējam, šādu viedokli, izvērtējot līdzšinējo sadarbību ar valsts piesaistīto privāto partneri “V-Traffic” fotoradaru uzstādīšanai, intervijā aģentūrai BNS pauda Valsts policijass (VP) Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre.

Viņa atzina, ka sadarbība ar “V-Traffic” bijusi liela pieredze un tā būs noderīga, meklējot iespējas, kā uz Latvijas ceļiem atjaunot fotoradaru darbību.

Vērtējot neveiksmīgās sadarbības cēloņus ar “V-Traffic”, Mistre norādīja, ka, pirmkārt, projekts bija neveiksmīgs valsts un privātuzņēmēju sadarbības problēmu dēļ.

Otrkārt,

privātuzņēmēja intereses bija atšķirīgas no valsts interesēm.

Proti, ja policija bija ieinteresēta preventīvu pasākumu veikšanā, tad uzņēmuma galvenais mērķis bija gūt peļņu. Savukārt, ņemot vērā, ka valsts “V-Traffic” nemaksāja ne par fotoradariem, ne to ekspluatāciju, peļņas gūšanas aspekts uzņēmumam bija ļoti aktuāls.

Tādējādi arī sabiedrība visai drīz uz fotoradariem sāka raudzīties kā uz privātuzņēmēja peļņas gūšanas līdzekli. Savukārt policijas teiktais, ka līdz ar radaru ieviešanu samazinājies avāriju un tajās cietušo skaits, sabiedrībā palika nesadzirdēts, paskaidroja policijas pārstāve.

Mistre uzskata, ka nākotnē fotoradaru uzstādīšanai jāmeklē tāds risinājums, kur privātuzņēmējs nav iesaistīts. “Uz kāda pamata policija izmantos radarus, tas būs cits jautājums, tomēr tam nevajadzētu būt privātajam partnerim, lai visu projektu atkal nesaistītu ar privātuzņēmēja peļņas gūšanas vēlmi,” sacīja policijas pārstāve.