Savas vietas ieņēmuši jau desmit fotoradari

fotoradars_1-599x300

„Līdz janvāra beigām uzstādīti pirmie desmit stacionārie fotoradari, visa sistēma ir pārbaudīta un strādā” medijus informē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Agnese Korbe.

Viņa paskaidroja sākotnējie mērījumi liecina, ka radaru darbības pamatuzdevums kopumā tiek sasniegts. Proti, visās desmit vietās, kur uzstādīti un testa režīmā darbojas radari, samazinājies transportlīdzekļu vidējais braukšanas ātrums.

Sodi par pārkāpumiem pagaidām vēl netiek piemēroti.

Plānots, ka pilnā apmērā desmit uzstādītie stacionārie fotoradari sāks darboties pēc dažām nedēļām. Autovadītāji par to tiks iepriekš informēti.

Atgādināsim, ka radaru uzstādīšanu veic uzņēmums «Reck», sadarbībā ar mērierīču izgatavotāju – Nīderlandes uzņēmumu «Gatso».

Pirmie 20 fotoradari atradīsies Rīgā un tās apkārtnē. Tostarp viena ātruma mērīšanas ierīce būs novietota Kalnciema ielā uz satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Baseina ielas. Šeit laikposmā no 2010. līdz 2013. gadam reģistrēti 24 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši septiņi cilvēki un viens gājis bojā. Fotoradars būs novietots arī uz Dienvidu tilta starp nobrauktuvēm uz Maskavas ielu un uz galvaspilsētas centru.