Sniegputenis atkal veicina auto avāriju pieaugumu, ir bojā gājušie

Ziemas celji 001

Gandrīz visā Latvijā atkal snieg ilgāk nekā 24 stundas un uz brauktuvēm daudzviet, neskatoties uz intensīvu sniega tīrīšanu, ir zināms sniega daudzums. Ceļu satiksmes negadījumu aizvadītajā diennaktī tādēļ atkal ir bijis vairāk nekā labvēlīgākos laika apstākļos, divi cilvēki zaudējuši dzīvības.

Nīcas pagastā savu auto nav savaldījis kāds 1958.gadā dzimis vīrietis, kā rezultātā auto nobraucis no ceļa un apgāzies. Negadījumā bojā gājis pats „Opel Vectra” vadītājs. Savukārt Dobeles novada Bērzes pagastā automašīna „Mitsubishi Pajero” notriekusi divus jaunus vīriešus, kuri pēkšņi iznākuši uz braucamās daļas. Viens no notriektajiem – 1986.gadā dzimis vīrietis – gājis bojā, otrs hospitalizēts.

Latvijā kopumā aizvadītajā diennaktī Valsts policija reģistrējusi 121 ceļu satiksmes negadījumu (CSNg), bet iepriekšējās dienās, kad nesniga, bija vidēji ap 40 – 50, bet dažās dienās (piemēram 6.janvārī) mazāk par 20.

Avāriju vairums (61), protams reģistrēts Rīgas reģionā, kur satiksme ir visintensīvākā. Kopumā valstī 13 CSNg bijuši ar cietušajiem (Rīgas reģionā 10), kuru rezultātā cietuši 15 cilvēki (Rīgas reģionā 10).