Sporta komplekss „333” piedāvā drošas braukšanas apmācības jaunajiem vadītājiem

20141125. DBP333. Foto1 (Jānis Saļms)

Sākot no 25. novembra, sporta komplekss „333” sadarbībā ar „Ford” uzsācis speciāli topošajiem un jaunajiem autovadītājiem paredzētas drošas braukšanas apmācības.

Tās paredzētas jauniešiem, kuri vēl nav sasnieguši 26 gadu vecumu. Apmācību mērķis ir uzlabot praktiskās braukšanas iemaņas, kas nereti ir nepietiekamas, lai jaunais autovadītājs ikdienā spētu izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem.

Drošas braukšanas apmācības notiks sporta kompleksa „333” poligonā, un tās vadīs instruktori, kuri apguvuši ne tikai atbilstošas teorētiskās zināšanas, bet vairāku gadu garumā uzkrājuši arī vērtīgu praktisko pieredzi. Programmā paredzēts atkārtot auto vadīšanas teorijas pamatus, sasaistot tos ar reālām dzīves situācijām un sniedzot jauniešiem ieteikumus, kā šādās situācijās rīkoties.

Apmācības notiks ar priekšpiedziņas „Ford Fiesta ST” automašīnu, un to laikā jauniešiem būs jāveic dažādi uzdevumi – slaloms, izvairīšanās no šķēršļa, apstāšanās uz slidena seguma, sānslīdes kontrolēšana un citi. Šādi uzdevumi spēj lieliski imitēt situācijas, ar kurām braucējiem nākas saskarties ikdienas ceļu satiksmē, un ļauj drošos apstākļos gūt vērtīgu pieredzi.

Individuālās apmācības kurss ilgs četras stundas, izmaksās 99 eiro.

“Jau vairākus gadus, strādājot sporta kompleksā „333” un drošas braukšanas poligonā, esmu novērojis, ka vadītāji teorijā zina, kas ekstrēmās un neparedzamās situācijās būtu jādara, tomēr pie auto stūres to izdarīt izdodas ne visiem. Pēc pieredzes varu spriest, ka Latvijā tādas ekstrēmas situācijas kā strauja bremzēšana un šķēršļa apbraukšana, negaidīta seguma maiņa, akvaplanēšana, ir teju ikdienišķa parādība, tāpēc labi apzinos, cik bīstama ir ceļu satiksme, jo nozīmīgai daļai autovadītāju praktiskās iemaņas ir nepietiekamas. Lielākā riska grupa ir tieši jaunieši, kuriem vēl trūkst praktisko iemaņu, lai visās situācijās spētu pareizi rīkoties.

Tādēļ izveidojām jaunu individuālas apmācības kursu, kas ir līdzvērtīgs tam, kādu šobrīd piedāvājam drošas braukšanas poligonā. Es ļoti ceru, ka jaunieši to novērtēs un izmantos iespēju uzlabot savas braukšanas prasmes, kas kādu dienu var izrādīties vērtīgas un pat liktenīgas,” par ieceri stāsta Haralds Šlēgelmilhs.

Jaunieši, kuri būs sekmīgi apguvuši apmācību kursu un saņēmuši sertifikātu, līdz ar vērtīgajām braukšanas prasmēm, iegūs arī atlaides apdrošināšanas kompānijas BTA pakalpojumiem – OCTA apdrošināšanas polisei 10%, bet KASKO – 15% apmērā.