Uzliek pirmo stacionāro fotoradaru

fotoradars_1

Otrdien, 9. decembrī Rīgas-Ventspils šosejas malā pie Varkaļu kanāla – satiksmes eksperti šo vietu novērtējuši kā “melno punktu” – uzstādīts pirmais stacionārais fotoradars.

Mērierīces uzstāda SIA “RECK” sadarbībā ar radaru ražotāju, Nīderlandes uzņēmumu “Gatso”.

Informācija liecina, ka sākotnēji šis, tāpat kā arī pārējie fotoradari, kas pakāpeniski ieņems savas vietas ceļmalās, darbosies testa režīmā. Tikai tad, kad būs noslēgušās nepieciešamās pārbaudes, mērierīces uzsāks darbu pilnā apjomā un sāks reāli kontrolēt transportlīdzekļu braukšanas ātrumu.

Par to sabiedrība tiks informēta atsevišķi.

fotoradars_2

Stacionāro fotoradaru atrašanās vietas esot noteiktas, izvērtējot negadījumu statistiku, “melnos punktus”. Tiek uzsvērts, ka izvēlētajā punktā pie Varkaļu kanāla raksturīga transportlīdzekļu manevrēšana, jo epizodiski atrodas gribētāji (makšķernieki un citādi atpūtnieki), kas vēlas iegriezties līdzās ceļam esošajā nožēlojama izskata stāvlaukumā. Tad nu tā vietā, lai atbildīgo pašvaldību vai ceļu uzturētāju piespiestu beidzot sakārtot šo mezglu, mūsu satiksmes uzraugi gājuši pa mazākās pretestības ceļu. Kas zina, varbūt, ka fotoradars atrisinās visas problēmas…