Vairākums „AutoMedia” lasītāju par galveno drošības garantu ziemā uzskata labu braukšanas prasmi

Ziemas celji 007

Lai arī ziema aprīļa sākumā šogad vēl īsti negrib atkāpties, skaidrs, ka atlikušās dienas ar ledu un sniegu uz ceļiem ir skaitītas… Tādēļ laiks apkopot „AutoMedia.lv” lasītāju aptaujas „Ko uzskatāt par svarīgāko drošības garantiju, vadot auto ziemas apstākļos?” rezultātus.

No pieciem atbilžu variantiem mūsu

lasītāji par svarīgākajiem atzinuši labu braukšanas prasmi un ziemas riepas, kas attiecīgi saņēmuši 39 un 33% balsotāju „klikšķus”.

Krietni zemāk tiek vērtēta lielāka koncentrēšanās (12%) un bremžu ABS, kā arī citu aktīvo drošības sistēmu esamība automobilī (9%). Kā jau bija sagaidāms, visticamāk ap autoceļu un ielu ļoti kritisko stāvokli saceltās ažiotāžas dēļ, visniecīgāko nozīmi aptaujas respondenti piešķīruši ceļu uzturēšanas dienestiem (7%).

Aptauja tika paralēli ievietota arī „AutoMedia” profilā sociālajā tīklā „Draugiem.lv” – http://www.draugiem.lv/automedia.lv/. Respondentu vērtējums ļoti līdzīgs, taču dažas nianses ir. „Draugu” profila apmeklētāji vēl krasāk izcēluši labu braukšanas prasmi, jo tieši šo atbildi izvēlējušies 47% balsotāji. Otra būtiskākā drošības garanta vieta tāpat atvēlēta ziemas riepām (32%). Savukārt  lielāka koncentrēšanās (12%), ceļu uzturēšanas dienestu darbība (7%) un bremžu ABS, kā arī citu aktīvo drošības sistēmu esamība automobilī (2%) kopā ņemot, svarīga šķitusi tikai piektdaļai no aptaujas dalībniekiem.

„AutoMedia” viedoklis: Patiesībā jau drošai autosatiksmei būstiski ir visi pieci aptaujā minētie faktori. Taču liela daļa taisnības ir tiem, kuri savu atbildes variantu sniedzot, to, iespējams, balstījuši uz šādiem apsvērumiem – salīdzinoši maz ko līdzēs ar ABS un citām aktīvās drošības sistēmām aprīkots, kā arī gana labās ziemas riepās „apauts” auto un koncentrēšanās, ja autovadītājs nav iepazinis drošas (nejaukt ar obligāti lēnas) braukšanas teoriju un nav apgūto krietni „noslīpējis” praksē. Tiesa, uzskatām, ka ceļu uzturēšanas dienestiem gan atvēlēta nepelnīti niecīga nozīme, jo uz bedrainiem un labai braukšanai neadekvāti slideniem ceļiem nepatikšanās bieži iekuļas pat ļoti pieredzējuši (reizēm gan jau tādēļ arī pārāk vieglprātīgi) braucēji.