Vēl viens krievu avantūrists parādās uz autobiznesa skatuves

Nurburgring 1

Mediji ziņo, ka krievu miljardieris Viktors Haritoņins, kuram pieder farmācijas uzņēmums “Farmstandart”, nopircis divas trešdaļas akciju vācu kompānijā “Capricorn Nurburgring Besitzgesellschaft” (CNBG).

Atgādināsim, ka šā gada martā CNBG paziņoja, ka iegādājas Nirburgringas sacīkšu trasi. Diemžēl, kā vēsta vācu biznesa izdevums “Wirtschafts Woche”, līdz pat septembra beigām uzņēmums tā arī nav spējis norēķināties ar iepriekšējiem trases saimniekiem. Nolīgtās darījuma summa bija 100 miljoni eiro, bet CNBG no tās bija samaksājis tikai 23 miljonus.

Tad nu atrasts šiverīgs investors – Haritoņins, kam tā vien kārojas savu vārdu ierakstīt pasaules motoru sporta vēstures grāmatā. Viņš sevi prezentē kā automobiļu un motorsporta cienītāju. Piemēram, šogad viņš ar 1935. gada “Mercedes-Benz 500K” esot piedalījies retro rallijā “Mille Miglia”.

Pēc “Forbes” datiem, Haritoņina aktīvi tiek vērtēti viena miljarda ASV dolāru apmērā.

Taču diez vai tas ir objektīvs kvalitātes rādītājs. Nav nemaz tik tālā nākotnē jāmeklē jaunākie leitnanta Šmita dēli un slavenā avantūrista Ostapa Bendera brāļi. Bija tāds Vladimirs Antonovs – Latvijas iedzīvotāju sirdīs viņš palicis kā “Krājbankas” īpašnieks –, kas solīja jaunu ēru autorallija pasaules čempionātā. Bija tāds šovmenis Nikolajs Fomenko, kurš ar savu “Marussia” komandu gatavojās uzvarēt F1 pasaules čempionātā. Bija tāds miljardieris Mihails Prohorovs, kurš solīja apvērsumu elektromobiļu biznesā… Droši vien lieki atgādināt, ka visi šie projekti tieši tāpat kā starpgalaktiskais šaha čempionāts tā arī palika fantāziju līmenī. …Lai neteiktu vienkāršāk – bankrotēja.

Vai leģendāro Nirburgringu gaida tāds pats liktenis?