Vēršot uzmanību ziemas tuvumam, autobraucējiem rīko akciju “Pārsteidz ziemu!”

Auto_sniega

Akcijā “Pārsteidz ziemu!” tiks pārbaudīta Latvijas autoparka sagatavotība ziemai

No 6.-20.oktobrim Rīgā un Latvijas lielākajās pilsētās norisināsies uzņēmumu “Getz Bros & Co (Latvia) Ltd.”, riepu centru tīkla “Pirelli Key Point”, apdrošināšanas kompānijas “Seesam Insurance AS”, kā arī Latvijas Autoinženieru asociācijas rīkotā akcija “Pārsteidz ziemu!” Tās laikā autovadītājiem bez maksas tiks piedāvāta iespēja pārbaudīt galvenos auto mezglus, kas nodrošina drošu braukšanu ziemas apstākļos.

Katru gadu tuvojoties ziemai, aktuāls kļūst jautājums par automašīnas tehnisko stāvokli, jo sevišķi ņemot vērā Latvijas klimatiskos apstākļus – lietainos, nokrišņiem bagātos rudeņus un nereti bargās, sniegotās ziemas. Šādi laikapstākļi būtiski ietekmē automašīnu – gan tehniski, gan vizuāli, tāpēc akcijas “Pārsteidz ziemu!” mērķis ir informēt autovadītājus par automašīnas sagatavošanu ziemai un veikt diagnostiku galvenajos automašīnas mezglos, kas nodrošina drošu pārvietošanos ziemas apstākļos.

Pārbaude ietvers: riepu protektora un spiediena mērījumu, akumulatora jaudas mērījumu, kā arī automašīnas lampu intensitāti un slotiņu nolietojumu diagnosticēšanu, kur abi minētie faktori būtiski ietekmē labas redzamības apstākļus tumšajos rudens un ziemas laikapstākļos.

Akcijas laikā automašīnu tehnisko pārbaudi veiks speciālisti no no riepu centriem “Pirelli Key Point”.

Tā kā ziema ir gadalaiks, kad nereti notiek visvairāk auto avārijas, apdrošināšanas kompānija “Seesam Insurance AS” ir akcijas “Pārsteidz ziemu!” idejiskais atbalstītājs. Apdrošināšanas kompānijas “Seesam Insurance AS” Latvijas filiāles Atlīdzību departamenta Transporta nodaļas eksperts Gints Ābeltiņš atzīst, ka ziemā apdrošinātājiem pieteikto OCTA un KASKO negadījumu skaits krietni palielinās: “Gada sniegotajos mēnešos satiksmes negadījumu skaits, salīdzinot ar citiem gadalaikiem, pat dubultojas. Biežākie avāriju iemesli ziemā ir: drošas distances neievērošana, nepareiza ātruma izvēle un arī gadalaikam nepiemērotas riepas. Tāpēc, gatavojot auto ziemai, ir svarīgi izvēlēties atbilstošas riepas, kas nodrošina pietiekami stabilu saķeri ar ceļa segumu.”

Uzņēmuma “Getz Bros & Co (Latvia) Ltd.” Valdes loceklis Simons Kozlinskis: “Automašīnas sagatavošana ziemai ir ja’būt katra autovadītāja rudenī veicamo lietu sarakstā – ja šis darbs pienācīgi padarīts, būtiski samazinās risks nokļūt nepatīkamās situācijās uz ceļa ziemā, kad laikapstākļi ne vienmēr ļauj operatīvi atrisināt radušās problēmas. Lai atvieglotu šo autovadītāju ikrudens darbu un informētu sabiedrību par automašīnas sagatavošanu dažreiz neprognozējamajiem Latvijas laikapstākļiem, organizējam akciju “Pārsteidz ziemu!”. Akcijas lozungs ietver ideju, ka autovadītājs, savlaicīgi parūpējoties par savu spēkratu, būs sagatavojies no tehnikai nelabvēlīgiem laikapstākļiem, un nepatīkamu pārsteigumu nebūs.”

Sīkāka informācija par automašīnas sagatavošanu ziemai un akcijas norises vietām pieejama mājaslapā: www.parsteidzziemu.lv