VIDEO: “AutoMedia.lv” reportāža: jautrais kalnābraukšanas festivāls “Autotraks 2017″

1-Autotraks 2017

Gaiziņkalna Lielais Golgāts. Viena no stāvākajām Latvijas lielpauguru nogāzēm. Parasti pa to ar slēpēm un sniega dēļiem brauc lejup. Taču reizi gadā februāra pirmajā pusē Golgātā ļaudis plosās ar motorizētiem braucamrīkiem. Turklāt cenšas nevis nobraukt no kalna, bet tajā uzbraukt. Šo jautro jandāliņu pasākuma rīkotāji nosaukuši par „Autotraks”.

Nudien trāpīgāku vārdu būtu grūti piemeklēt… Ar ko tik ļaudis nemēģina Golgātā uzbraukt!

12-Autotraks 2017

Par kvadracikliem nebūtu ko brīnīties. Šie visurgājēji izbrauc un uzbrauc gandrīz visur, ja vien pie ragiem sēdies lietpratējs.

Arī krosa motocikli ir visai piemēroti šādai atrakcijai.

Jautājums vien, kurš no braucējiem to izdarīs ātrāk.

Golgātu cenšas iekarot arī ar dažnedažādiem visai ērmotiem braucamrīkiem, kas parasti izskatās visnotaļ vareni, bet nereti tomēr paliek puskalnā.

6-Autotraks 2017

Dažs labs stāvo nogāzi pievarēt cenšas ar parastām vientilta piedziņas ielas mašīnām, bet citi izvēlas pilnpiedziņas busiņus. Prasmīgākie un veiksmgākie kalnā tiek.

Visvairāk censoņu parasti tomēr ir bruņojušies ar dažnedažādiem ielas un gandrīz vai sporta pilnpiedziņas automobiļiem. Visvisādu gadagājumu „Audi” kvatras un „Subaru” ir tie viskuplāk pārstāvētie. Daži gluži vai uzlido stāvājā un sniegotajā nogāzē, bet dažiem kaut kas tomēr misējas un līdzjutēju ūjināšanas pavadītiem nogāze jāpamet virsotni nesasniegušiem.

9-Autotraks 2017

Nu un, protams, šai cīniņā savu kauju izcīna arī apvidus automobiļu jeb džipu saimnieki. To priekšnesums arī šogad ievilkās dziļā tumsā, kad mēs jau bijām devušies mājās.

Vai „Autotraks” ir jauns motoru sporta veids? Nu laikam jau tas būtu pārspīlēts šī autotrakuma apzīmējums. Drīzāk jau gan tas ir gan pašu dalībniekus, gan skatītājus izklaidējošs šovs, taču sacensības gars nenoliedzami te sit augstu vilni. Un uzvarētāji tiek godināti un abalvoti. Piedalīties gribētāju skaits ar katru gadu aug un šogad pieteikumu pieņemšana bija pārtraukta jau krietnu laiciņu pirms sacensībām.

Mūsu uzfilmēto videoklipiņu varat atvērt arī ŠEIT, bet sīkāka informācija par pasākuma dalībniekiem un arī rezultātiem meklējama ŠEIT.