VIDEO: CSDD bezmaksas ziemas autobraukšanas konsultācijas apmeklējuši ap 1500 cilvēki

ziemas_brauksana_Bikerniekos

Četras nedēļas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku trasē norisinājās drošas ziemas braukšanas bezmaksas konsultācijas; februārī tās uzsāktas arī Rēzeknē, Gulbenē un Valmierā. Līdz šim nodarbībās piedalījušies gandrīz 1500 autovadītāju ar saviem spēkratiem, ziņo CSDD.

Šajās konsultācijās autovadītājiem tiek skaidroti drošas braukšanas pamati, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiek sniegti skaidrojumi  par auto riepu stāvokli, to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

Interesanti, ka lielāka atsaucība bijusi no stiprā dzimuma pārstāvjiem (63%),

bet aktīvas konsultāciju apmeklētājas ir arī sievietes (37%). Vienlaikus ar konsultācijām tiek veikts arī pētījums par automobiļu riepu stāvokli.

Biķernieku trase drošas braukšanas eksperts Normunds Lagzdiņš stāsta: „Satraucošs ir mūsu pētījumā atklātais fakts, ka 10% automašīnās riepu protektora dziļums ir 4 mm un mazāks, turklāt bieži vien šo spēkratu riepu vecums pārsniedz 10 gadus. Ar šādām riepām apbraukt šķērsli praktiski nevar, turklāt bremzēšanas ceļš pie ātruma 50 km/h  uz slidena seguma ir vairāk nekā 100 metri.”

Ziemas drošas braukšanas konsultācijas dalībnieki sociālajos tīklos atzinīgi novērtējuši Biķernieku trases piedāvātās konsultācijas. „Liels paldies par iespēju atsvaidzināt esošās un iegūt jaunas prasmes drošai braukšanai ziemā! Burvīga idejas realizācija un fantastiska organizācija!” savā Twitter kontā raksta Sabīne. Bet Andrejs izsaka pateicību: „par sagādāto iespēju atsvaidzināt braukšanas iemaņas ziemas laikā”, uzsverot, ka „pirms konsultācijas pat nezināju par bremzēšanas sistēmas ABS priekšrocībām un kā pareizi to pielietot avārijas situācijās”.

Nākamajā ziemā CSDD drošas ziemas braukšanas bezmaksas konsultācijas plāno turpināt.