Visticamāk jau tuvākajā laikā braukšanas ātruma pārsniedzējiem piemēros krietni bargākus sodus

Atrums_auto

Kā ziņo aģentūra „LETA”, Saeimas Jurisdiskajā komisijā nonākuši sagatavoti grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas paredz bargākus sodus par ātruma pārsniegšanu.

Grozījumi paredz jūtami palielināt naudas sodus gan par nelielu atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, gan par traukšanos pamatīgās burās. Saskaņā ar grozījumiem, kas visticamāk tiks pieņemti iesniegtajā vai tai ļoti tuvā redakcijā, par ātruma pārsniegšanu līdz desmit kilometriem stundā izteiks brīdinājumu vai piespriedīs naudas sodu 10 eiro apmērā.

APK grozījumu un attiecīgi sodu palielināšanas oficiālais iniciators ir Satiksmes ministrija.

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 kilometriem stundā motociklistiem, vieglo automašīnu vadītājiem un kravas automašīnu vadītājiem, kuru spēkrata masa nepārsniedz 7,5 tonnas, draudēs brīdinājums vai naudas sods 20 eiro apmērā. Šobrīd APK paredz, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā var piemērot brīdinājumu vai tikai septiņu eiro naudas sodu.

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 kilometriem stundā, ja tas izdarīts apdzīvotā vietā, varēs sodīt ar brīdinājumu vai 30 eiro naudas sodu. Šāds pats sods plānots par attiecīgu ātruma pārsniegšanu ar automobiļiem, kas velk piekabi, kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 tonnas, autobusiem un traktoriem. Šobrīd šo kategoriju vadītājiem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā var uzlikt brīdinājumu vai 15 eiro naudas sodu. Ja šīs kategorijas autovadītāji apdzīvotā vietā pārsniegs ātrumu no 11 līdz 20 kilometriem stundā, viņiem draudēs 40 eiro naudas sods.40 eiro naudas sodu varēs piemērot arī tiem vieglo automašīnu, kravas automašīnu un motociklu vadītājiem, kuri ātrumu pārsniegs no 21 līdz 30 kilometriem stundā. Pašreiz spēkā esošā likuma redakcija par šādu pārkāpumu paredz brīdinājumu vai 30 eiro naudas sodu.

Ja iepriekšminētās kategorijas šoferi ar šādu ātrumu brauks apdzīvotā vietā, tad jau draudēs 50 eiro naudas sods.Speciālisti sodu rosina palielināt arī par lielākiem ātrumiem, piemēram, tādiem agresīviem vieglās automašīnas šoferiem un motociklistiem, kuri ātrumu pārkāpj par 60 kilometriem stundā, varēs piespriest 350 līdz 650 eiro naudas sodu, kā arī tiesību atņemšanu no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem. Šobrīd tādiem braucējiem var piespriest 210 līdz 430 eiro naudas sodu un tiesību atņemšanu no trim līdz sešiem mēnešiem.

Likumdošanas proces paredz, ka tālākai virzībai vispirms atzinums par sagatavotajiem grozījumiem jāsniedz Tieslietu ministrijai.