„Volvo” automašīnas informēs citus par sliktu ceļu

volvo-cloud_2

Autoražotājs „Volvo” sadarbībā ar Zviedrijas un Norvēģijas ceļu dienestiem uzsācis testēt mākoņa arhitektūras saziņas sistēmu, kas ļauj automobiļiem informēt citam citu par braukšanas maršrutā konstatētu apledojumu.

„Šis projekts ir viens praktisks piemērs, kā automobiļi var apmainīties ar dažādu noderīgu informāciju. Ar mobilās komunikācijas tīklu palīdzību mašīnas spēj „sarunāties” savā starpā un ar dažādiem infrastruktūras objektiem.

To prasmīgi izmantojot, mēs varēsim būtiski uzlabot kustības drošību,”

paziņojis „Volvo” intelektuālo transporta sistēmu projekta vadītājs Eriks Izraelsons.

volvo-cloud_1

Jaunās sistēmas darbības princips ir salīdzinoši vienkāršs. Kad auto elektroniskās drošības sistēmas konstatē, piemēram, ceļa apledojumu, šī informācija tiek pārraidīta speciālam mobilo tīklu mākoņu servisam, kurš tūdaļ attiecīgu brīdinājumu nosūta citām automašīnām, kas tuvojas attiecīgajam sektoram. Vadītāji GPS kartē redz bīstamo posmu un var atbilstoši situācijai savlaicīgi koriģēt savu braukšanas ātrumu un stilu, vai vispār meklēt apvedceļu. Vienlaicīgi informāciju saņem arī ceļu dienesta dispečers, kurš dod attiecīgus norādījumus bīstamā posma sakopšanai.

Tuvākajā nākotnē „Volvo” gatavojas izmantot šo sistēmu, lai brīdinātu arī par satiksmes sastrēgumiem.

Šobrīd testos ir iesaistītas 50 automašīnas, bet nākamajā ziemā kompānija plāno jaunās tehnoloģijas adaptācijā iesaistīt daudz vairāk dalībnieku.

Birkas: