Žilbinoša saule un nepietiekama uzmanība – rezultātā bīstama avārija (+FOTO)

01-Avarija_Rigas apvedceļs-Tinuzi_14.12.2013

Sestdienas, 14.decembra rītā, pēc pulkten 10.00 “AutoMedia.lv” kļuva par liecinieci kārtējai avārijai. Šoreiz Tallinas šosejas krustojumā ar ceļu Saurieši-Tīnūži, kas tikai neilgi kā tika pārbūvēts, lai atvieglotu transporta kustību un uzlabotu drošību.

Dažas minūtes pēc sadursmes, kad notikuma vietai garām gadījās braukt “AutoMedia.lv”, krustojumā nedarbojās luksofori. Tā tas esot bijis arī avārijas brīdī. No Sauriešiem Tīnūžu virzienā braucošā “VW Touran” vadītājs, kuram luksofora nedarbošanās gadījumā bija jāvadās pēc kustību regulējošām ceļa zīmēm, saules žilbināts nepamanīja un nepalaida garām Tallinas virzienā pa galveno ceļu braucošu “Audi Q7″. Lielais apvidnieks trāpīja “Volkswagen” minivenam sānos tieši pa vidu. Laime, ka neviens no abās mašīnās esošajiem cilvēkiem necieta nopietni, turklāt “Audi” atradās arī mazi bērni.

Avārijas iemesls acīmredzami bija nelabvēlīga apstākļu kombinācija – ļoti slīpi krītoši žilbinošas saules stari un nepietiekama vadītāju uzmanība, kā arī tas, ka krustojumā nedarbojās visnotaļ bagātīgā luksoforu sistēma.

“Tā saule… nudien neredzēju “Audi”, kas man bija jāpalaiž… Esmu viennozīmīgi vainīgs!” “AutoMedia.lv” atzina “Touran” vadītājs. Tā neapšaubāmi konstatēs arī Ceļu patruļdienesta policisti un neko pārmest viņiem nevarēs. No Ceļu satiksmes noteikumu viedokļa tieši tā arī ir – “Touran” nepalaida pa galveno ceļu krustojumu škērsojošu auto. Žilbināja saule vai nē, tam attaisnojuma nav. Nepārliecinājās, neapstājās un nepalaida…

Taču mūsuprāt, arī “Audi” vadītājs visticamāk nebija pietiekami uzmanīgs un tādēļ sadursme iznāca tik smaga. Jā, viņam bija galvenais ceļs un tiesības braukt pirmajam. Tomēr apstāklim, ka luksofori nedarbojas un tādēļ ir lielāka iespēja rasties avārijas situācijai viņš nez vai bija pievērsis uzmanību…