Kamēr drifta autiņi vēl tiek būvēti, paši drifteri izklaidējas speciāli viņiem rīkotā kartinga kausā

1_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Gaidot jauno drifta sezonu, sānslīdes mīļotāji bija sapulcējušies „Preses nama” jaunatvērtajā kartinga hallē, lai pacīnītos „Drifteru Lieldienu kausā kartingā” un apspriestu strauji tuvojošos sezonu.

Uz sacensībām bija ieradušies braucēji gan no „Steet”, gan „ProAm”, gan spēcīgās „Pro” klases. Sacensību formāts tika veidots gluži kā driftā, sākot ar kvalifikācijas braucieniem un turpinot ar „Top 16” braucieniem. Katrā kārtā tika veikti divi braucieni.  Lai noskaidrotu uzvarētāju, vērā tika ņemts katra brauciena ātrākais apļa laiks.

48_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Kvalifikācijas braucienos „Pro” klases drifteris Gvido Elksnis pierādīja, ka arī kartingu viņš vada diezgan prasmīgi – ar ātrāko apļa laiku 21.839 sekundes, viņš ierindojās pirmajā vietā. Otrais ātrākais bija Kristaps Sapals, bet trešais – Ilmārs Valainis.

15_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Ilmārs Valainis (priekšā) un Raivo Dripe

Arī „Top16” Elksnis izrādījās pārāks – veicot divus braucienus, ar ātrākajiem apļa laikiem 22.238 sekundes pirmajā braucienā un 22.364 sekundes otrajā braucienā, bija pietiekami, lai pieveiktu pārējos pērējos drifterus.

45_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Gvido Elksnis un Edmunds Ērglis

 

Tālākajā cīņā „Top 8” vēl viens no spēcīgākajiem „Pro” klases drifteriem

Edmunds Ērglis uzstādīja trases rekordu, pieveicot vienu apli tikai 21.276 sekundēs.

12_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Edmunds Ērglis

 

Mazie kartingi pa „Preses nama” trasi slīdēja varen labi, tāpēc drifteriem, kur pieraduši pie savas atšķirīgās braukšanas manieres, vilties nenācās. Tomēr līdz „Top 4” izdevās aizcīnīties Edmundam Ērglim, Raivo Dripem, Gatim Babrim un Ilmāram Valainim.

Mazajā finālā jeb cīņā par trešo vietu, kurā startēja Ilmārs Valainis un Gatis Babris, uzvaru izcīnīja Babris, tikai par dažām sekundes desmitdaļām apsteidzot savu sāncensi.

34_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Gatis Babris

Lielajā finālā Edmundam Ērglim vairs neizdevās atkārtot iepriekš uzstādīto trases rekordu, Raivo Dripe  izrādījās nedaudz ātrāks un ar smaidu sejā varēja kāpt uz pjedestāla kā pirmās vietas ieguvējs.

3_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Edmunds Ērglis, Raivo Dripe un Gatis Babris

Lai arī lielākajai daļai braucēju drifta autiņi vēl ir tapšanas stadijā, viņi ir optimistiski noskaņoti. Laika uzlabošanas darbiem ir palicis pavisam maz, jo jau 3. maijā drifterus un viņu spēkratus vērosim darbībā uz starta sezonas atklāšanas posmā. Bet pirms tam, vairākus jaunos drifta auto būs iespēja apskatīt arī izstādē „Auto Exotica 2015”, kas no 10. līdz 12. aprīlim notiks Ķīpsalas izstāžu hallē.

32_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Kaspars Svīkulis

„Drifteru Lieldienu kauss kartingā” rezultāti:

1. Raivo Dripe

2. Edmunds Ērglis

3. Gatis Babris

4. Ilmārs Valainis

5_Drifteru_lieldienu_kauss_kartinga_3.04.2015

Raivo Dripe (priekšā) un Edmunds Ērglis