Amerikāņi radījuši vezumnieku ar ūdeņraža dzinēju

nicola_1

ASV kompānija „Nicola Motor Co.“ oficiāli prezentējusi savu pirmo modeli – tas tā arī nosukts par „Nicola One“–, kas ir pasaulē pirmais ar ūdeņraža dzinēju aprīkotais kravas auto.

Kā liecina medijiem izplatītā informācija, jau 2020.gadā paredzēts sākt šāda vizuāli visnotaļ atraktīva seglvilcēja sērijveida ražošanu.

Kompānijas pārstāvji uzsver, ka „Nicola One“ aprīkojumā nav iekšdedzes dzinēja, kas tradicionāli kalpo par papildu spēkstaciju hibrīdautomobiļiem. Tam ir pēc klasiskas shēmas veidota trīs tiltu šasija, bet katru riteni ar reduktora starpniecību piedzen savs elektromotors.

Strāvas rezervi automobilim nodrošina litija-jonu akumulatoru baterija, kas sastāv no 32 000 elementiem un kuras kapacitāte ir 320 kWh. Elektroenerģija savukārt tiek ražota degvielas šūnu ģeneratorā, izmantojot ūdeņradi.

Atkarībā no slodzes un braukšanas režīma „Nicola One“ ar vienu uzpildi var veikt no 1300 līdz 1900 km.

Šobrīd pieejamā visai skopā tehniskā informācija vēsta, ka amerikāņu vezumnieks no nulles līdz 100 km/h spāj paātrināties 30 sekundēs, bet tā maksimālais ātrums ir ierobežots pie 105 km/h.

nicola_2

Automobiļa kabīne ir visai grezni aprīkota. Tur izvietotas divas pilnizmēra gultas, ledusskapis, tualete, televizors ar 40-collu diagonāli un „Apple TV“ dekoderu, mikroviļņu krāsns, kā arī dators ar Wi-Fi atbalstu.

„Nicola One“ cena pagaidām netiek atklāta, taču interesenti jau var pieteikt pirmos pasūtījumus, pagaidām iemaksājot visai pieticīgu tūkstoti ASV dolāru. Automobiļi tiks pārdoti līzingā, turklāt tiek uzsvērts, ka pirmajiem līgumslēdzējiem mašīnu uzpilde ar ūdeņradi būs bez maksas.