ASV dod zaļo gaismu kraviniekiem ar autopilotu

freightliner-inspiration-front-three-quarter-motion-3

Amerikāņu kravas auto ražotājs „Freightliner” pirmais pasaules autobūves vēsturē ir saņēmis oficiālu ASV varas iestāžu atļauju, lai uzsāktu koplietošanas ceļos izmēģināt ar autopilotu aprīkotu autovilcienu.

Tiesa, pagaidām testa prototipam „Freightliner Inspiration” atļaut autopilota režīmā pārvietoties tikai Nevadas štata robežās.

Kompānijas pārstāvji testē autonomo vadības sistēmu „Highway Pilot”. Tā pirmo reizi plašākai sabiedrībai tika prezentēta pagājušajā rudenī notikušajā komerctransporta izstādē Hannoverē (Vācijā), kur bija uzstādīta konceptautomobilī „Mercedes-Benz Future Truck 2025”. Tā demonstrācijas brauciens autonomā režīmā notika autostrādes A14 posmā netālu no Magdeburgas.

Pirms palaist koplietošanas ceļos „Freightliner Inspiration”, tas tika izmēģināts Platenburgas testu poligonā. Kā liecina ražotāja izplatītā informācija,

tur automobilis autopilota režīmā ir nobraucis vairāk nekā 16 000 km.

„Highway Pilot” aprīkojumā ir stereo-videokamera, kas skenē 100 m garu ceļa nogriezni mašīnas priekšā. Kameras horizontālais skatu leņkis ir 45, bet vertikālais – 27 grādi. Tā ļauj sekot ceļa horizontālajiem apzīmējumiem, ceļazīmēm, kā arī fiksē dažādus šķēršļus. Savukārt elektroniskais vadības centrs dod nepieciešamos signālus elektriskajam stūres pastiprinātājam, lai koriģētu braukšanas virzienu, auto paātrinājumu un bremzēšanu vada adaptīvā kruīza kontrole, vajadzības gadījumā aktivizējot arī avārijas bremzēšanas sistēmu. Būtībā gandrīz visas šīs elektroniskās ierīces jau šobrīd ir pieejamas „Freightliner Cascadia” un „Mercedes-Benz Actros” saimes sērijveida automobiļu aprīkojumā.

freightliner-inspiration-front-three-quarter-motion-1

„Daimler” inženieru izstrādātais autopilots gan pagaidām nespēj pilnībā aizstāt vadītāju. Viņam ir jāpārņem auto vadība, kad nepieciešams pārkārtoties uz citu joslu vai veikt pagriezienu krustojumā. Toties, kā norāda ražotāja pārstāvji, tas ļauj ceļā būtiski samazināt degvielas patēriņu, kas ir viena no dārgākajām izmaksu pozīcijām komercpārvadājumu sektorā, turklāt sistēma ļauj paaugstināt satiksmes drošību.

Birkas: