ASV nosaukts labākais kravas automobilis

MATS-Kenworth-T880-for-web

Par ikgadējā ASV konkursa „Сommercial Truck of the Year” uzvarētāju 2015. gadā ir kļuvis „Kenworth T800 Vocation”.

Šādu konkursu tradicionāli rīko Amerikas Kravas automobiļu dīleru asociācija (ATD), un pagājušajā nedēļā Sanfrancisko notikušajā asociācijas biedru pavasara konferencē tika paziņoti tā rezultāti.

Pirms izšķirošā balsojuma žūrijas locekļi divas dienas aizvadīja speciāli sarīkotā testa pasākumā, kur bija iespēja vēl reizi tikties ar visiem finālistiem, lai saliktu trūkstošos akcentus. Pretendenti detalizēti tiek izvērtēti tādās kategorijās kā inovācijas, dizains, drošība, ergonomika un komforts.

Šā gada favorīts „Kenworth T800 Vocation” saņēma augstāko atzīmi pēc visiem parametriem. Šis modelis ir radīts izmantošanai sevišķi smagos darba apstākļos – celtniecībā, mežsaimniecībā u.tml. Tas spēj transportēt līdz 30 t smagas kravas un ir piemērots visdažādākajam speciālajam aprīkojumam.

„Kenworth” lepnums ir jaunās paaudzes 13-litrīgais „Paccar MX-13” dzinējs ar 500 ZS jaudu.

Tas ir vieglāks nekā iepriekšējais, ekonomiskāks, turklāt ar ievērojami palielinātiem servisa intervāliem. Kā varat nojaust, tas viss būtiski samazina mašīnas ekspluatācijas izmaksas.

v_ssha_izbrali_gruzovik_2015_goda_2

„T800 Vocation” tiek komplektēts ar alumīnija kabīni. Tās garums 1,32 m, bet platums 2,10 m. Speciāli jaunajam dzinējam pielāgots motora pārsegs. Tas ir par 16 cm īsāks, tādēļ atvieglo vadītājam ceļa pārskatāmību, un izgatavots no kompozītmateriāla.

Starp citu, šis nebūt nav pirmais „Kenworth” īpašumā nonākušais Gada Kravinieka tituls. 2013. gadā konkursā uzvarēja „T680”, bet 2011. gadā par labāko tika atzīts „T700”.

Birkas: