Briti piešķir gaisīgumu holandiešu kraviniekam

daf_aerobody

„DAF” vidējās kravnesības modeli „LF” tagad var iegādāties aprīkotu ar furgona tipa kravas kasti „Aerobody”.

No tradicionālās „LF” furgona „būdas” tā atšķiras ar jumta priekšpusē izveidotajām plūdlīnijām. Aerodinamiski veidotā virsbūve ļāvusi būtiski samazināt automobiļa gaisa pretestības koeficientu.

Aero-furgona kasti holandiešu ražotājam veidojusi britu firma „Leyland Trucks”.

Praktiskie testi ir apliecinājuši, ka šāds aero-furgons ar 12 t pilno masu patērē vidēji par 4% mazāk degvielas nekā līdzīgas komplektācijas „DAF LF” parastais furgons. Bet, braucot pa autostrādi ar nemainīgu 85 km/h ātrumu, degvielas ekonomija sastāda jau 8%.

Pircējiem tiek piedāvātas divas „Aerobody” versijas – ar 6,75 un 7,0 m garumu. Pirmajā var iekraut 16 eiropaletes, bet otrajā – par vienu vairāk. Bāzes komplektā ietilpst hidrauliski paceļams aizmugurējais borts ar 1500 kg celtspēju, bet kā papildaprīkojums pieejamas arī kravas kastes sānu durvis.

Vidējās kravnesības klases piegādes automobilis „DAF LF” ir pieejams ar diva veida jaunās paaudzes „Euro 6” dzinējiem – rindas četrcilindru dīzeli ar jaudas diapazonu no 150 līdz 210 ZS un rindas sešcilindru dīzeli ar jaudas diapazonu no 220 līdz 310 ZS.

Birkas: