“Daimler AG” pašizgāzēju „Mercedes-Benz Actros” izmēģina arī Latvijā

MB īpašā Actros kravas automobiļa tests 07.10.13.2

Pirmdien, 7. oktobrī smilšu karjerā Talsu apkārtnē autoražotājs “Daimler AG” sadarbībā ar ģenerālpārstāvi Latvijā SIA „Domenikss” veica jaunākās paaudzes kravas automobiļa „Mercedes-Benz Actros īpašas versijas “4148 8×8 Tipper” braukšanas un veiktspējas testus, kuros izmēģināja automobiļa piemērotību sarežģītiem braukšanas apstākļiem un manevrēšanas spējas reālā darba vidē.                 

Izmēģinājumos iegūtie dati tiks izmantoti nākamās paaudzes „Mercedes-Benz Actros” modeļu plānošanā un izstrādē. Kā zināms, aktuālais „Actros” tika prezentēts 2011.gadā. Tas, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem, izceļas ar labāku vadāmību, augstāku drošību, lielāku komforta līmeni, samazinātu degvielas patēriņu un izplūdes gāzu daudzumu, kā arī zemākām ekspluatācijas izmaksām, kā arī piedāvā jauna dizaina ergonomiskās kabīnes ar plašu salonu.

„Actros” izturības testi starptautiskas programmas ietvaros tiks vēl veikti arī Itālijā, Polijā, Lietuvā un Igaunijā.

Starptautiskajos izturības testos ar 250 specializētiem mērinstrumentiem tiek analizēta kravas automobiļa amortizatoru, stabilizatoru, stiprinājumu un citu šasijas komponentu darbība, mērīta automobiļa vadāmība, kā arī vērtēta praktiska kravu transportēšana reālos darba apstākļos. Jaunāko automobiļu modeļu testēšana tiek rīkota, lai patstāvīgi uzlabotu transporta līdzekļu tehniskās iespējas, pielāgotu klientu mainīgajām vajadzībām. Testi Latvijā tika veikti arī sadarbībā ar AS “Talsu Autotransports”.

MB īpašā Actros kravas automobiļa tests 07.10.13.1

“Domenikss ir pagodināts būt par partneri “Daimler AG” starptautiskajos testos, jo dalība apliecina ražotāja uzticēšanos mūsu ekspertu pieredzei. Izturības testos veiktie mērījumi un mūsu klientu ieteikumi tiks ņemti vērā nākamās paaudzes „Actros” kravas automobiļu sērijas plānošanā un ražošanā”, uzver „Domenikss” ģenerāldirektors Viktors Troicins.

MB īpašā Actros kravas automobiļa tests 07.10.13.5

Birkas: