„Daimler” laiž darbā smago tehniku

Mercedes_Actros_SLT

Kompānija „Daimler Trucks” prezentējusi jaunās paaudzes seglu vilcējus „Mercedes-Benz Actros SLT” un „Arocs SLT”, kas paredzēti sevišķi smagu piekabju transportēšanai.

Šie vezumnieki spēj vilkt treileri ar pilno masu līdz 250 tonnām.

Abi automobiļi ir aprīkoti ar jauno rindas sešcilindru dzinēju „Daimler OM473”, kas attīsta līdz 625 Zs jaudu un 3000 Nm (pie 1100 apgr.) griezes momentu. Tas atbilst „Euro 6” ekoloģiskajam standartam. Komplektā ar šo spēka agregātu tiek uzstādīta „PowerShift 3” automatizētā 16-pakāpju transmisija ar hidrodinamisko sajūgu. Speciāli smago darbu darītājiem tai paredzēts režīms „Heavy”, kas pie liela slogojuma ļauj izmantot dzinēja griezes maksimumu pilnā apgriezienu diapazonā. Pateicoties veiksmīgai spēka agregātu kompozīcijai, „Mercedes-Benz SLT” sērijas smagsvari izceļas ar iespaidīgu vilkmes jaudu komplektā ar līganu, vienmērīgu paātrinājuma dinamiku un labu vadāmību.

Pat ar maksimālu kravas slogojumu, braucot nelielā ātrumā, „SLT” vilcēji spēj veikt apbrīnojami precīzus manevrus.

Mercedes_Actros_SLT_1

Kā liecina ražotāja informācija, „Actros SLT” jau tagad ir pieejams tirdzniecībā. Tas ir aprīkots ar pneimatisko piekari. Atkarībā no biznesa specifikas un komforta prasībām klienti var tam izvēlēties vienu no divām kabīnēm: komfortablo „GigaSpace” (2,5 m plata, ar 2,15 m augstiem griestiem) vai „BigSpace” (2,5 m). Uz rāmja aiz kabīnes ir iekārtota jaudīga dzinēja dzesēšanas sistēma.
Savukārt „Arocs SLT” izlaide tiks uzsākta decembrī. Tas iegūs aprīkojumā robustu lokšņu atsperu balstiekārtu. Turklāt no nākamā gada aprīļa tam būs pieejama arī modifikācija ar pilnpiedziņu. Mazākajam brālim paredzēta vai nu „BigSpace” (2,5 m) vai „StreamSpace” (2,3 m) kabīne.