„Dodge RAM 1500” atkal darbinās dīzelis

Dodge Ram 1500_2013 01

Kā vēsta koncerna „Chrysler” informācijas dienests, pikaps „Dodge Ram 1500” atkal tiks aprīkots ar dīzeļdzinēju.

Kompānijas ģenerāldirektors Freds Diazs uzsver, ka šobrīd tirgus atkal pieprasa komplektāciju ar dīzeļdzinēju.

Iepriekš pikaps „Ram” ar dīzeli tika izlaists… pirms 30 gadiem.

„Dodge Ram” iegūs arsenālā tādu pašu trīslitrīgu (240 ZS) V6 turbodīzeli, kādu izmanto „Jeep Grand Cherokee”. Pēc visa spriežot, tas tiks komplektēts ar „ZF” jaunās paaudzes astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu, kas savukārt ļauj automobili aprīkot ar „Start/Stop” sistēmu un tādējādi vēl ierobežot tā apetīti.

Zināms, ka ASV tirgū „Dodge Ram 1500 EcoDiesel” tiks laists jau šā gada trešajā ceturksnī.

Pašlaik “Ram 1500″ bāzes versijā tiek aprīkots ar “Pentastar” 3,6 litru tikpuma V6 dzinēju, kas attīsta 305 Zs jaudu, un ar astoņpakāpju automātisko transmisiju “TorqueFlite 8HP45″. Pēc ražotāja paustā, “Pentastar” ir labākais dzinējs savā klasē degvielas ekonomijas ziņā. Jāpiebilst, ka “Pentastar V6″ Amerikā ir godalgots kā gada labākais dzinējs jau divus gadus pēc kārtas.

“Ram 1500″ topversijai tiek uzstādīts arī Eiropā pazīstamais “HEMI V8″ dzinējs ar 395 Zs jaudu. No šā gada pirmā ceturkšņa “Ram 1500 HEMI” tikšot aprīkots ar augstāka griezes momenta kapacitāti nodrošinošu “TorqueFlit 8HP70″ modifikāciju.

“Dodge Ram” konkurenti Ziemeļamerikas tirgū ir tādi lielie pikapi kā leģendārais “Ford F-150″, “Chevrolet Silverado”, GMC Sierra”, Nissan Titan” un “Toyota Tundra”.