FOTO: Atklāj ceturtās paaudzes mazo darbarūķi „Caddy”

9-Volkswagen Caddy 2016

„Volkswagen AG” komercautomobiļu nodaļa „Volkswagen Commercial Vehicles” ziņo, ka jūnijā laidīs pārdošanā jaunu – ceturtās paaudzes mazo komercfurgonu „VW Caddy”, kas uzlabots visās jomās un apgādāts ar Euro 6 atgāzu normām atbilstošiem dzinējiem.

Lai gan jaunais „Caddy” saglabājis neapšaubāmu atpazīstamību, tā dizains ieguvis jaunās „Volkswagen” korporatīvās ‘sejas’ vaibstus – virsbūves apaļumus aizstājušas asākas, izteiktākas līnijas, jauna optika un priekšpuses izskats, kas pieskaņots ražotāja vieglo pasažieru automobiļu izskatam. Tāpat kā priekšgājējs, arī jaunais „Caddy” būs pieejams gan kravu pārvadājumiem atbilstošās komplektācijās, gan aprīkots kā pasažieru minivens.

1-Volkswagen Caddy 2016

Benzīna dzinēju klāsts veidots no trim mazas litrāžas TSI motoriem – četru cilindru 1,2 litru (84 ZS), trīs cilindru 1,0 litra (102 ZS) un četru cilindru 1,4 litru ar 125 ZS jaudu. Savukārt TDI dīzeļdzinēju saimes pamatā ir četru cilindru 2,0 litru dzinējs, kas būs pieejams jaudas diapazonā no 75 līdz 150 ZS. Tāpat kā iepriekšējai paaudzei, būs pieejama arī ar dabasgāzi darbināma versija, tikai iepriekšējo Eco Fuel versijas divu litru motoru aizstās 1,4 litru tilpuma TGI.

Pēc „VW” paustā versija ar zemāko degvielas patēriņu būs Blue Motion, kas radīts speciali piegādēm pilsētu robežās.

Iepriekšējās paaudzes „Caddy” 11 gadu ražošanas laikā visā pasaulē pārdots 1,5 miljonu eksemplāru skaitā

un ražotājs cer, ka jauno modeli gaida ne mazāks pieprasījums.

Tiek uzsvērts, ka jaunā „Caddy” aprīkojums pacelts augstākā līmenī. Proti, komforta un drošības aprīkojumā iekļautas palīgsistēmas, kas iepriekš šīs klases komercautomobiļiem nebija pieejamas.

4-Volkswagen Caddy 2016

Viena no tām ir apkārtējās satiksmes uzraudzības sistēma ar pilsētas bremzēšanas palīgsistēmu: ja, braucot ar ātrumu līdz 30 km/h, autovadītājs neredz priekšā esošu šķērsli, sistēma automātiski bremzē un ideālā variantā pilnībā novērš jebkādu sadursmi. Jaunā „Caddy” pasažieru versija, piemēram, ir aprīkota arī ar sānu un aizkarveida gaisa drošības spilveniem. Jau standartaprīkojumā ir iekļauta pēcsadursmes bremzēšanas palīgsistēma. Ja autovadītājs pēc sadursmes vairs nav spējīgs rīkoties, šī sistēma bremzē automātiski.

Papildaprīkojumā ir pieejamas arī tādas sistēmas kā dinamiskā apgaismojuma palīgsistēma un autovadītāja uzraudzības sistēma. Autovadītāja uzraudzības sistēma uztver novirzes no normālas autovadītāja uzvedības un iesaka autovadītājam atpūsties, kad tas ir nepieciešams.

Vēl papildaprīkojumā pieejamā parkošanās palīgsistēma nodrošina automātisku automobiļa novietošanu stāvvietā paralēli brauktuvei.

Vācijā jaunā kravas furgona „Caddy” cena būs no 14 785 eiro (bez PVN). Vācijā auto būs pieejams no jūnija beigām, bet drīz pēc tam tai sekošot piegādes arī uz citām valstīm. Pirmos pasūtījumus pie dīleriem Vācijā būs iespējams veikt jau martā.