FOTO: Rīgā atrāda jauno “Peugeot Expert”

1-Peugeot Expert prezentacija

Aizvadītajā nedēļā Rīgā, „Peugeot” pilnvarotā pārstāvja „Forum Auto” telpās preses pārstāvjiem tika demonstrēts jaunās paaudzes vidējas kravnesības komercfurgons „Peugeot Expert”. Tirdzniecībā tas nonāks gan tikai uz rudeni un būs pieejama arī komfortabla pasažieru versija „Traveller”.

„Peugeot” komerctransporta gammā „Expert” ieņem vietu starp mazo furgoniņu „Partner” un lielo furgonu „Boxer”. Kā zināms, Francijas autoražotāju „Citroen” un „Peugeot” (Group PSA) izstrādātais šī segmenta furgons „Jumpy”/”Expert” tirgū parādījās jau 1994. un 1995.gadā, bet kopš 1996.gada ar nosaukumu „Scudo”, to sāka tirgot arī Itālijas kompānija „Fiat”.

Modeļa otrās paaudzes (kopš laikā 2007.gada) laikā to 2013.gadā ar nosaukumu „ProAce” savā modeļu gammā iekļāva arī Japānas „Toyota”.

Trešās paaudzes modelis tika prezentēts šā gada pavasarī Ženēvas motoršovā

un šoreiz no kopprojekta ir izkritis „Fiat”, jo jaunais komercnieks būs tikai abu Francijas ražotāju un „Toyota” piedāvājumā.

16-Peugeot Expert prezentacija

Jaunais „Expert”/„Jumpy”/„ProAce” ir veidots uz jaunas, modulāras EMP2 platformas bāzes, kas kā apgalvo ražotāji, apvieno augstu braukšanas komfortu, kvalitātīvu izpildījumu un efektivitāti, ļaujot pārvadāt līdz 1400 kg ssmagas kravas. Modelis tik aprīkots ar „BlueHDi” dīzeļdzinējiem vairākās jaudas versijās – no 95 līdz 180 ZS. Modelim būs pieejama ne tikai sešpakāpju manuālā, bet arī jauna EAT6 automātiskā pārnesumkārba. Tiek solīts, ka tā degvielas patēriņš un izmešu līmenis būs starp viszemākajiem savā segmentā.

8-Peugeot Expert prezentacija

„Expert” ir paredzētas trīs versijas ar atšķirīgu riteņu garenbāzi. Īsākās L1 versijas kopējais garums ir 4,6, bet visgarākais „Expert” L3 ir jau 6,1 metru garš. Jāpiebilst, ka šis komercnieks arī kravas versijās ir aprīkots ar daudzām progresīvām drošibas un komforta sistēmā, kas iepriekš galvenokārt bija raksturīgas pasažieru automobiļiem.

Šonedēļ Igaunijā, Pērnavas piepilsētā „AutoMedia.lv” jau bija iespēja ar „Expert” veikt pirmo aptuveni 20 km garu izbraucienu. Pirmais iespaids ir uzmundrinošs, jo automobilis ir patīkams gan no vadāmības, gan kabīnes ergonomikas viedokļa. Ko vairāk par „Expert” ceram vēstīt vēlāk pēc garāka individuāla izmēģinājuma brauciena.

„Expert” kravas furgona cena Latvijā jau ir zināma – sākot no 19 561 eiro.

Birkas: