„Hyundai” atklāj jaunās paaudzes „Trago”

Hyundai_Trago_7000

Eiropas tirgū „Hyundai” smagā tehnika pagaidām vēl ir eksotika, taču tas ir tikai laika jautājums – korejieši visai nopietni lūkojas arī šajā virzienā.

Nupat Seulas auto izstādē pirmizrādi piedzīvojusi smagā vezumnieka „Trago” jaunā paaudze. „Hyundai” bija nepieciešami trīs gadi un investīcijas 200 miljoni dolāru apmērā, lai izgatavotu modernu un konkurētspējīgu segluvilcēju. Tas ieguvis modeļa nosaukumu „Trago Xcient”. Kā vēsta ražotāja informācija, paplašinājums nosaukumā veidots kā salikums no maksimālā apjoma apzīmējuma XC un angļu vārda „efficient” (efektīvs).

Jaunais modelis ir pāraudzis savu priekšteci gan fiziski, gan kvalitatīvi.

Automobiļa kabīnes iekšējais augstums ir palielināts par 330 mm (līdz 1895 mm), guļvietas platums pieaudzis par 150 mm, bet dažādu mantu novietņu kopējais apjoms sastāda 1046 litrus. Salonā – pirmo reizi šajā segmentā – uzstādīti ventilējamie sēdekļi ar apsildes un dzesēšanas funkciju.

Hyundai_Trago_37577577

„Hyundai” pārstāvji uzsver, ka par 7% samazināts dīzeļdzinēju degvielas patēriņš un attiecīgi arī CO2 izmeši un palielināts motora resurss. „Trago Xcient” aprīkojumā ir divi dzinēji – 10-litrīgs H sērijas agregāts (420 ZS un 1960 Nm) un „Powertech” ar 12,7 l darba tilpumu, 520 ZS un 2500 Nm.

Jaunā „Trago Xcient” tirdzniecība Korejā startē vasaras beigās, bet 2016. gadā „Hyundai” plāno kopumā pasaulē realizēt 60 tūkstošus šā modeļa kravas automobiļus.

Birkas: