„Hyundai“ uzsāks elektrobusu ražošanu

hyundai-bus_1

„Hyundai Motor“ vadība ir oficiāli apstiprinājusi, ka kompānija jau 2017.gada otrajā pusē laidīs sērijveida ražošanā savu pirmo elektriskās piedziņas autobusu.

Ražošanas programma paredz, ka nākamā gada nogalē pirmie pilsētas satiksmei paredzētie elektrobusi nonāks pašmāju pasažieru pārvadātāju rīcībā, bet jau 2018.gada sākumā būs pieejami arī aizrobežu tirgos.

Atgādināsim, ka runa ir par „Hyundai Elec-City“ autobusu, ko korejiešu ražotājs pirmo reizi ne tikai parādīja, bet arī jau nodemonstrēja darbībā 2010.gadā Seulā notiekošā G20 valstu ekonomiskā samita laikā.

Toreiz viesu izvadāšanai tika nodoti četri eksperimentālie prototipi.

Tie gan tika prezentēti kā „BlueCity“ (augšējā attēlā) un bija aprīkoti ar gāzes un elektromotora hibrīddzinējiem, turpretim topošajam sērijveida modelim, kā uzsver ražotāja pārstāvji, būs „tīrs“ elektromotors.

ģȯ°æ Àü±â¹ö½º ½Ã½Â

Šobrīd tehniskas informācijas par topošo „Hyundai“ elektrobusu ir gaužām maz. Vēl neesot pat izlemts, vai „Elec-City“ būs tradicionālas, no tīkla uzlādējamas akumulatoru baterijas, vai tomēr maināmi akumulatoru bloki. Taču pieejamā informācija liecina, ka aprīkojumā paredzētas divas baterijas (tas nepieciešams zemās grīdas autobusa optimālam izsvarojumam), katra ar 51 kWh kapacitāti.

Birkas: