Itāļu “Iveco” Latvijā jauns pārstāvis – Lietuvas uzņēmums „Skuba”

iveco-stralis-hi-way-voted-truck-of-the-year-2013-49604_1

Kopš jūlija beigām pasaulē plaši zināmo itāliešu komerctransporta ražošanas uzņēmumu “Iveco” Latvijā pārstāv Lietuvas uzņēmums “Skuba”. Līdz ar to pilnvarotā pārstāvja tiesības ir zaudējis pašmāju uzņēmums „ITC Latvija”.

No vienas puses, varētu kārtējo reizi nobirdināt asaru par to, ka jau atkal kādam Latvijas uzņēmumam šiverīgi ārzemnieki atņem biznesu. Taču, šajā gadījumā jāatzīst, ka komerctransporta tirdzniecības nozares vērotājiem jau ilgu laiku nav bijusi īsti skaidra „ITC Latvija” darbība „Iveco” pārdošanā un apkopē, kā arī zīmola virzībā tirgū.

Taisni jābrīnās, ka itālieši dīlertiesības „ITC Latvija” neatņēma jau sen,

jo, papildus jau iepriekš norādītajam, arī pārdošanas rezultāti „Iveco” allaž ir bijuši visai nožēlojami.

„ITC Latvija” virzītā „Iveco” pārdošana galvenokārt notika uz mātes kompānijas „Mono Grupa” pārvadājumu un loģistikas struktūru pieprasījuma.

„Līgums ar “Iveco” mums ļaus Latvijas klientiem piedāvāt kvalitatīvus risinājumus. Sadarbība ar šo starptautisko uzņēmumu iezīmē jaunu posmu mūsu uzņēmuma attīstībā. Tas tiks saistīts ar “Iveco” komercauto, kravas automašīnu un to daļu tirdzniecību, kā arī servisa pakalpojumiem,” saka “Skuba” finanšu un attīstības direktors Kestutis Valašims.

„Kravas automašīnu segments turpina augt, tāpēc sadarbību ar “Skuba” vērtējam kā lielisku iespēju nostiprināt „Iveco” pozīcijas Latvijas komercauto un kravas automašīnu tirgū,” saka „Iveco” izpilddirektors Ziemeļeiropas un Baltijas valstīs Larss Beks.

Lietuvas uzņēmuma “Skuba” meitasuzņēmums SIA “Skuba Latvija”, kas pārstāv “Iveco” Latvijā, apkalpo klientus Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē 5B. Salonā tirgo “Iveco” komercauto un kravas automašīnas, kā arī nodrošināti servisa un tehniskās apkopes pakalpojumus.

Par “Iveco”

“Iveco” ir viens no pasaulē vadošā ražošanas preču koncerna „CNH Industrial” uzņēmumiem. Koncerna akcijas tiek pārdotas Ņujorkas vērtspapīru biržā (NYSE) un Itālijas elektroniskajā akciju tirgū (MTA). “Iveco” ražo un pārdod dažādus mazas un vidējas celtspējas, kā arī smagsvara komerciālos un rūpnieciskos kravas transportlīdzekļus, pilsētas un starppilsētu autobusus, kā arī speciālos transportlīdzekļus, kas paredzēti ugunsdzēsējiem un piemēroti bezceļu apstākļiem, militārajai un civilajai aizsardzībai.

Uzņēmuma pārstāvniecībās (11 Eiropas valstīs, Āfrikā, Okeānijā, Latīņamerikā un Ķīnā) strādā vairāk nekā 26000 darbinieku. Izveidoti ražošanas uzņēmumi, kuros tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas, un 160 valstīs strādā vairāk nekā 5000 darbnīcu, kas nodrošina tehnisko apkopi visās pasaules valstīs, kurās tiek pārdotas “Iveco” automašīnas.

Par SAS “Skuba”

Kopš 1992.gada slēgtā akciju sabiedrība “Skuba” pārdod kravas automašīnu detaļas, jaunas un lietotas kravas automašīnas Lietuvā, Igaunijā un Krievijā, veic vilcēju, to piekabju un puspiekabju, kā arī autobusu remontu un tehnisko apkopi. No 2000.gada tā ir pārstāvējusi Renault Trucks Lietuvā un Igaunijā. Uzņēmumu grupas “Skuba” centrālais birojs atrodas Viļņā. Meitas uzņēmumi darbojas 13 Eiropas Savienības valstīs un Kaļiņingradā, pavisam 89 pilsētās. Latvijā “Skuba” strādā kopš 2007.gada. SIA “Skuba Latvija” kravas automašīnu, puspiekabju, piekabju un autobusu rezerves daļas pārdod Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Ventspilī, Saldū un Jelgavā.