„Iveco” iezīmē vezumnieku nākotni

iveco-z-truck-449345

Starptautiskajā komerctransporta izstādē Hannoverē „Iveco” iepazīstināja interesentus ar futūristisku maģistrālā seglvilcēja konceptu „Z Truck”.

Pirmais, ar ko automobilis saista uzmanību, ir šīs klases spēkratiem neierasti noapaļotās silueta līnijas. Uzmanīgākiem vērotājiem tās droši vien atsauks atmiņā „Iveco” iepriekšējo, pirms pāris gadiem izrādīto konceptu „Vision”. Taču vēl lielāks pārsteigums sagaida „Z Truck” kabīnē. Pateicoties īpatnējās konfigurācijas stūrei, tradicionālā paneļa vietā ierīkotajam interaktīvajam displejam, pilnīgam taustiņu trūkumam vadības panelī, atpakaļskata panorāmas spogulim, miniatūram virtuves sektoram un dažādiem citiem moderniem tehnoloģiskiem risinājumiem –

zīmīgi, ka 29 no tiem jau tikuši patentēti

–, „Iveco” interjers stipri atgādina kosmosa kuģa salonu.

2016100605_eddesign_iveco_truck

Idejas autori paredzējuši, ka „Z Truck” par degvielu izmantos biometānu (tiem, kas vāji orientējas ķīmijā – no organiskām izejvielām iegūtu dabasgāzi). Tehniskajos parametros norādīts, ka automobiļa aprīkojumā ir dzinējs, kas attīsta līdz 400 ZS un 2000 Nm, komplektā ar „Powershift” robotizēto pārnesumkārbu, un ar vienu uzpildi tas spēj veikt aptuveni 2200 km.

Ne velti mašīnai uz sāniem greznojas naftas koncerna „Petronas” logotipi. Ražotāja informācijā tiek uzsvērts, ka dzinējam ekonomisku darbību nodrošina sevišķi zemas viskozitātes eļļa „Petronas Urania”. Savukārt par vieglu ripošanu rūpējas „Michelin X Line Energy” riepas.

2016100603_eddesign_iveco_truck

Šajā tehnoloģiskajā kompleksā itin labi iederas arī „SAG” degvielas tvertnes ar inovatīvu daudzslāņu siltumizolāciju. Pateicoties tieši tai „Z Truck” sola par 60% lielāku nobraukumu nekā sērijveida „Stralis NP” ar gāzes barošanu.

Kompānijas „Iveco” prezidents Pjērs Lauts teic: „Mēs atrodamies komerciālā transporta industrijas pagrieziena punktā. Pamazām par attīstības galvenajiem vektoriem kļūst rūpes par apkārtējo vidi, degvielas ekonomija un satiksmes drošība. Mūsu kompānija trupina pilnveidot tehnoloģijas, lai pielāgotu dzinējus efektīvai biometāna izmantošanai. Vienlaikus mēs neaizmirstam par vadītāja komfortu, piedāvājot tehnoloģijas, kas vienkāršo cilvēka un mašīnas mijiedarbību. „Z Truck” skaidri norāda, kurp virzās transporta nozare.”

2016100601_eddesign_iveco_truck

„Iveco” pārstāvji neslēpj, ka daļa no parādītajiem risinājumiem jau drīzā nākotnē nonāks kompānijas ražotajos sērijveida modeļos.