„Iveco” liek ekonomēt arī autobusiem

Iveco_urbanway

„Ekonomēt degvielu tagad ir vienkāršāk nekā līdz šim!” – ar šādu devīzi kompānija „Iveco” izstādē „Busworld 2013” prezentēja savu jauno autobusu saimi.

Beļģijas pilsētiņā Kortrijkā notikušajā starptautiskajā autobusu izstādē „Iveco” spilgtākie jaunumi bija moderns paaugstinātas ietilpības pilsētas buss „Urbanway” (augšējā attēlā), starppilsētu modelis „Crossway” ar pagarinātu (13 m) virsbūvi (attēlā zemāk) un 63 pasažieru vietām, kā arī atjauninātais flagmanis „Magelys”, kas bija aprīkots ar speciālu rampu, kas atvieglo invalīdu iekļūšanu salonā.

Kas attiecas uz ekonomiju, tad „Iveco” autobusu saime ieguvusi aprīkojumā jaunu, „Euro 6” standartiem atbilstošu „FPT Industrial” dzinēju gammu.

Klientiem labi zināmajiem „Tector” un „Cursor” dīzeļdzinējiem veiktas nopietnas modifikācijas.

Tiem samazināts svars, bet palielināts darba tilpums. Tā „Tector 7” tagad pieejams ar 6,7 l tilpumus (līdzšinējo 5,9 l vietā) un 286 ZS jaudu, savukārt „Cursor 9” ir paaudzies līdz 8,7 l un 400 ZS. Turklāt, kā uzsver ražotāja pārstāvji, abi jaunie motori tērē par 5-10% mazāk degvielas nekā to priekšteči.

Iveco_crossway

Birkas: