Izstādē “World Bus Expo” piedalās arī divi Baltijas uzņēmumi

Izstāde_WorldBus5

Beļģijas pilsētā Kortrijkā no 16.-21.oktobrim norisinās vērienīgākā autobusu un mikroautobusu izstāde pasaulē Bus World Expo, kurā savus jaunākos ražojumus piedāvā vairāk nekā 400 uzņēmumi no visas pasaules. Dalībnieku vidū arī viens Latvijas un viens Lietuvas uzņēmums.

Ja neskaita, maigi izsakoties, ne visai veiksmīgo Krievijas galvaspilsētai Maskavai piederošo “AMO Plant” autobusu ražotni Jelgavā, šķiet, vairums nez vai ko citu par autobusu ražošanu mūsdienu Latvijā ir dzirdējuši. Taču ar šīs jomas komerctransporta pielāgošanu nodarbojas arī Latvijā. Latviju Bus World Expo pārstāv komerctransporta pārbūves uzņēmums “Universāls-LTD”. Savukārt Lietuvu līdzīga profila uzņēmums “Altas commercial transport”.

Lietuviešu ar hibrīdsistēmu aprīkotais “Mercedes-Benz Sprinter”

Lietuviešu ar hibrīdsistēmu aprīkotais “Mercedes-Benz Sprinter”

Lietuviešu uzņēmums savu produkciju piegādā ne tikai vietējam tirgum, bet arī Rietumeiropā. Dienvidu kaimiņi ir sagatavojuši saistošu piedāvājumu komerctransporta nozarei – viegli uzstādāmu hibrīdauto sistēmu “Mercedes-Benz Sprinter” automobiļiem, ļaujot 45 km garu distanci veikt elektro režīmā un bez C02 izmešiem. Kortrijkas izstāde šim lietuviešu projektam ir debija.

Latviju Beļģijā pārstāv uzņēmums „Universāls-LTD”, kas specializējas mikroautobusu pārbūvē pēc pasūtītāju individuālām vēlmēm. Arī šī kompānija ir bāzēta Jelgavā un saviem potenciālajiem klientiem piedāvā dažādi modificētus “Volkswagen Crafter” modeļus (attēlā augšā).

„Bus World Expo” ir iespēja novērot globālās tendences autobusu nozarē.

Tāpat kā vieglo un kravas automobiļu kategorijā arī šeit ražotāji cenšas piedāvāt videi draudzīgākus spēkratus, kurus darbina hibrīda dzinēji vai elektrodzinēji.

Viens no izstādes saistošākajiem objektiem ir „Volvo 7900 Electric” – elektriskais autobuss, kas spēj veikt 10-20 km garus maršrutus un tā baterijas ir iespējams pietiekami veikli uzlādēt – viena minūte uzlādes ir līdzvērtīga 5-10 minūtēm braukšanas.

Trīs šādi autobusi jau ir sekmīgi sevi pierādījuši ikdienas lietošanā Zviedrijas pilsētā Gēteborgā. Elektriskais autobuss ir paredzēts 85 pasažieru pārvadāšanai. Tirdzniecībā tie nonāks 2016.gada sākumā.

Izstāde Bus World Expo tiek organizēta ik pēc diviem gadiem un tās apmeklētāju un dalībnieku skaits un ģeogrāfija aug ar katru reizi.

Piebildīsim, ka “Universāls-LTD” savu izstādes eksponātu nogādāšanai Beļģijā izvēlējies pašmāju autotransporta uzņēmumu “Kurbads”, kas dažādos projektos sadarbojas arī ar “Altas commercial transport”.