Janvāris Latvijā uzrāda jauna komerctransporta virs 3,5 tonnām tirgus cerības

Volvo FH

Atšķirībā no vieglo pasažieru automobiļu un vieglā komerctransporta (līdz 3,5 t) janvāra pārdošanas rādītājiem, kas attiecībā pret 2012.gadu pirmo mēnesi saruka par 12%, 2013.gada janvārī komerctransporta tirgus virs 3,5 tonnām ir audzis par 3,1%. Nozares pārstāvji gan prognozēs piesardzīgi.

Latvijā janvārī nopirktas 95 jauna komerctransporta vienības, ieskaitot četrus jaunus autobusus. Tas gan ir vien par trim vienībām vairāk nekā attiecīgā periodā pērn, taču

atšķirībā no vieglā kometctransporta un vieglo pasažieru transporta pārdošanas, vismaz nav vērojams kritums.

„AutoMedia.lv” aptaujātie komerctransporta tirgotāji gan tirgus izaugsmes prognozēšanā ir piesardzīgi, norādot, ka janvāris un arī februāris pamatotai indikācijai nav piemērotākie mēneši. Gada sākumā bieži tiekot reģistrēts transports no darījumiem, kas uzsākti vēl iepriekšējā gadā, tādēļ par tirgus attīstību un tendencēm esot mazliet pāragri spriest.

Līdzīgi, protams, ir katru gadu, taču reģistrācijas dati ir neapgāžams fakts. Kā allaž viennozīmīgi galvenais ir bijis smago vilcēju segments, jo transports ar masu virs 16 tonnām veido 85 vienības jeb 89,5% no pārdošanas.

Tirgus līderis tradicionāli ir „Volvo Track Latvia”, kas pārdevis 49 smagos vilcējus – tātad vairāk kā pusi no visos segmentos reģistrētajiem transportlīdzekļiem. Seko „Mercedes-Benz” ar 15 vienībām, „DAF”ar 9 un „Scania” ar astoņām vienībām.

No modeļiem populārākie ir bijuši „Volvo FH” sērija – 49; „Mercedes-Benz Actros” – 13; „DAF FT XF” – 7 un „Scania 440”, kā arī „MAN TGX” – pa četriem auto.

„Volvo Truck Latvia” ziņo, ka iespējams jau pasūtīt arī jaunos FH sērijas Euro 6 normatīvu automobiļus. Pirmais pasūtījums jau esot ražošanas procesā.