Jaunā „Volvo FH” kabīnē gaiss tīrāks nekā autoceļu vidē

Volvo FH salon 01 (2)

Automobiļu ražošanā kopumā, tostarp kravas transporta būvē izplatīta problēma ir auto salonu materiālus saturošo gaistošo organisko savienojumu emisija. Lielākajā daļā situāciju tā pastiprinās, kad kabīnē ir augsta temperatūra un tas negatīvi ietekmē gan satiksmes drošību, gan cilvēku veselību.

Autoceļu vide gaisa kvalitātes ziņā jau tā nav no tām labvēlīgākajām vidēm, bet auto salonu izgarojumi to vēl vairāk pasliktina. Tādēļ „Volvo Trucks” ir veicis pasākumus, lai uzlabotu gaisa kvalitāti jaunā „Volvo FH” kabīnē, izmantojot audumu un komponentus, kas satur un izdala mazāk ķīmisko vielu. Gaiss FH kabīnē ir daudz tīrāks nekā apkārtējā satiksmē, apgalvo ražotājs.

„Volvo Trucks” pēta un uzlabo gaisa kvalitāti kabīnē jau sen, it sevišķi pēdējo desmit gadu laikā. Šis darbs īpaši aktualizēts jaunā „Volvo FH” izstrādē.

Hannele Nurmi

Hannele Nurmi

„Daudzi kravas automašīnu vadītāji pavada kabīnē līdz 20 stundām dienā. Rūpīga darba rezultātā kabīnes materiālos esošo organisko vielu izmešu daudzums ir ierobežots un fiksēts noteiktā līmenī. Mēs cieši sadarbojāmies ar piegādātājiem, lai nodrošinātu mūsu prasību izpildi,” stāsta „Volvo Trucks” vielu kontroles speciāliste Hannele Nurmi (augšējā attēlā).

Jaunā FH kabīnē esošajos audumos netiek izmantotas liesmas slāpējošas vielas. Tā vietā ugunsdrošība tiek panākta ar biezāku un blīvāku audumu.

Visi audumi atbilst starptautiskajam Oeko-tex 100 standartam, kas nozīmē, ka dažādu vielu saturs tajos ir drošā līmenī, norāda „Volvo Trucks”.

Toksiskās ķīmiskās vielas sēdekļu, stūres un apdares elementos izmantotajā plastmasā un ādā aizstātas ar mazāk kaitīgām vielām,

un ādas krāsošanas procesā nav izmantots hroms. Tādējādi ir pazemināts ne tikai gaistošo organisko savienojumu emisijas apmērs, bet arī saskares alerģijas risks. Savukārt lai nepieļautu putekļu nonākšanu no ārpuses kabīnē, ienākošais gaiss tiek attīrīts ar diviem aktīvajiem filtriem, kas īpaši veidoti, lai efektīvi aizturētu vissmalkākās daļiņas.

„Mūsu nākamais mērķis ir ieviest šo risinājumu visos pārējos mūsu kravas automašīnu modeļos. Uzdevums ir panākt vienādu gaisa kvalitāti visās „Volvo” kravas automašīnās, kas tiek pārdotas jebkurā pasaules valstī,” saka „Volvo Trucks” vides aizsardzības jautājumu direktors Lāšs Mortensons.

Volvo FH salon 02

Birkas: