Jaunais „Hilux”– tagad oficiāli

Toyota_hilux_4

Pirms pāris dienām „Automedia.lv” publicēja kāda Taizemes fotoamatiera uzņemtus jaunās paaudzes „Toyota Hilux” attēlus, bet nupat Bankokā ir notikusi populārā pikapa oficiālā pirmizrāde.

Kā lepni norāda japāņu kompānijas pārstāvji, kopš pirmās paaudzes „Hilux” prezentācijas tālajā 1968. gadā kopumā visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 16 miljoni šī modeļa pikapu.

Sakarā ar to, ka līdzšinējo paaudžu „Hilux” pelnīti bija iemantojuši „nenokaujamu” darba rīku statusu, strādājot pie jaunā, astotās paaudzes pikapa izveides, „Toyota” dizaineri rūpīgi pētīja faktorus, ar ko šādu mašīnu lietotājiem savā darba ikdienā nākas saskarties. Pirms nonākšanas sērijveida ražošanā topošā modeļa prototipi tika ilgstoši un nežēlīgi testēti visdažādākajos klimatiskajos un ceļa apstākļos,

lai modernizācijas gaitā nepazaudētu tā izslavēto robustumu un uzticamību.

Rezultātā jaunais „Hilux” ir konstruktīvi stipri līdzīgs priekštecim, taču tā pamatā ir uzlabotas un pastiprinātas konstrukcijas rāmis, kā arī modernizēta automobiļa balstiekārta, lai gan aizmugurē joprojām izmantotas lokšņu atsperes.

Toyota_hilux_5

„Automedia.lv” iepriekš jau vēstīja par jaunumiem dzinēju gammā. Proti, „Hilux” aprīkojumā tagad būs pieejami jaunās paaudzes D-4D turbodīzeļi: 2,4 l agregāts ar 150 ZS un 400 Nm, kā arī 2,8 l motors ar 177 ZS un 450 Nm. Tie darbosies pārī ar sešpakāpju mehānisko vai automātisko transmisiju.

„Toyota” pārstāvji uzsver, ka interjera apdares kvalitātes un aprīkojuma ziņā „Hilux” ir premiālu automobiļu līmenī.

Mums pagaidām nav precīzu ziņu, kad jaunais „Toyota Hilux” varētu ierasties Latvijas tirgū. Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka Eiropu tas sasniegs „rudens pusē”.

Birkas: